اخبار گردشگری

بازدید ارزیاب یونسکو از هگمتانه در دو هفته آینده

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان از بازدید ارزیاب یونسکو از هگمتانه در دو هفته آینده خبر داد.

به گفته محسن معصوم علیزاده، همدان دو هفته آینده میزبان ارزیاب یونسکو خواهد بود تا پرونده ثبت جهانی این محوطه تاریخی بررسی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان در این خصوص اظهار داشت:

در پنج ماه گذشته تمام دستگاه‌های مرتبط با ثبت جهانی “هگمتانه و مرکز تاریخی همدان” پای کار آمدند و با همراهی و هم‌افزایی میان آنها اتفاقات خوبی رقم خورد.

او ادامه داد:

شهرداری همدان در این مدت با تمام نیرو پای کار ثبت جهانی بود که قابل تقدیر است همچنین شرکت‌های برق، گاز، مخابرات، نیروی انتظامی و فرمانداری نیز در چند ماه گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که به دنبال معرفی محوطه‌های تاریخی همدان به جهانیان هستیم و ثبت جهانی هگمتانه قدم بزرگی در این مسیر است، یادآور شد:

ارزیاب یونسکو به مدت پنج روز در همدان مستقر خواهد شد و از محدوده پرونده بازدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:

حذف ترافیک از میدان اکباتان و برداشتن آسفالت از عرصه هگمتانه از اقدامات مهم و باقی مانده برای ثبت جهانی هگمتانه بود که در حال پایان است.

معصوم علیزاده در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه اقناع‌سازی کسبه توسط میراث فرهنگی در حال انجام است، گفت:

کاربری‌های مشاغل موجود در خیابان اکباتان باید تغییر کند و این مهم در حال انجام است و باید توجه داشت که هر یک از خیابان‌های تختی، شریعتی، باباطاهر و شهدا مانند دو خیابان بوعلی و اکباتان خصوصیت مخصوص به خود را دارند.

به گزارش “گردشی تاپ” محوطه تاریخی هگمتانه قدیمی‌ترین پایتخت ایران و یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین جاذبه های گردشگری همدان است و ثبت جهانی آن می‌تواند شرایط بسیار خوبی را برای این محوطه رقم بزند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا