اخبار گردشگری

تبدیل محور «تاریخ و تمدن غرب» به قطب گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تبدیل محور «تاریخ و تمدن غرب» به قطب گردشگری  خبر داد.

وحید امیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره اهتمام سه استان غرب کشور برای تعریف یک مسیر گردشگری جدید در ایران، اظهار کرد:

از چند سال پیش تلاش‌هایی برای تعریف یک مسیر گردشگری جدید در غرب کشور انجام شد، اما متاسفانه تاحدودی عقیم مانده بود.

وی افزود:

اخیرا سه استان کرمانشاه، کردستان و همدان برای تحقق این هدف نشستی را به میزبانی همدان تشکیل دادند تا محور گردشگری “تاریخ و تمدن غرب” را اجرایی کنند و تفاهم نامه‌ای هم به این منظور بین شهرداران آنها منعقد شد.

معاون گردشگری کرمانشاه با بیان اینکه این دومین مسیر گردشگری ایران پس از محور گردشگری یزد، اصفهان و شیراز در مرکز کشور خواهد بود، عنوان کرد:

باتوجه به اینکه کرمانشاه سه اثر تاریخی ثبت جهانی شده و چند اثر در فهرست موقت ثبت جهانی دارد، محور این مسیر گردشگری خواهد بود.

وی هدف از تعریف این مسیر گردشگری را شکوفایی صنعت گردشگری در کرمانشاه، همدان و کردستان خواند و تاکید کرد: این سه استان دارای جاذبه‌های بسیاری در حوزه آثار تاریخی، طبیعت بکر و دست نخورده، فرهنگ و آداب و رسوم غنی و …هستند و می توانند با کمک هم زمینه‌ای برای جذب گردشگران داخلی و خارجی فراوانی را فراهم کنند.

امیری اضافه کرد:

همچنین کرمانشاه به عنوان شهر خلاق خوراک و کردستان هم به عنوان شهر خلاق موسیقی به ثبت یونسکو رسیده‌اند و در این زمینه ها حرف های زیادی برای گرفتن دارند.

وی ادامه داد:

به دنبال این هستیم تا با برگزاری جشنواره های مشترک، شب های فرهنگی، تبلیغات و تعامل دفاتر گردشگری با یکدیگر بستر معرفی جاذبه‌های این سه استان را فراهم کنیم.

معاون گردشگری استان خاطرنشان کرد:

طبق مصوبات این نشست که با حضور مدیرکل دفتر توسعه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، معاونین گردشگری و شهرداران کرمانشاه، همدان و سنندج برگزار شد، دبیرخانه محور گردشگری تاریخ و تمدن تشکیل و برای سال اول در شهر همدان خواهد بود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا