با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

خانه چوب بروجرد به زودی افتتاح خواهد شد

میزان مصرف چوب در صنایع دستی بروجرد به 2 تن در سال رسیده است که این موضوع ظرفیت‌های این شهر در این حوزه را به تصویر می‌کشد. در آینده‌ای نزدیک خانه چوب بروجرد افتتاح خواهد شد تا بهترین بهره‌وری از این صنعت حاصل شود.

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد امروز چهارم بهمن‌ماه سال 1401 در این خصوص بیان کرد:

بروجرد از ظرفیت‌های خوبی در زمینه صنایع دستی چوبی برخوردار است. حدود 150 صنعت‌کار این حوزه در بروجرد فعال هستند و سالانه میزان 2 تن چوب در انواع مختلف در صنایع دستی چوبی در این شهرستان مصرف می‌شود.

کامران حسینی افزود:

فاز نخست خانه چوب بروجرد که شامل کارگاه تولیدی، بخش آموزشی و یک بخش فروشگاهی است در زیربنایی به حدود 350 متر به زودی افتتاح می‌شود که این اقدام نقش موثری در پویایی و توسعه بیشتر صنایع دستی چوبی بروجرد دارد.

او خاطرنشان کرد:

اکنون هشت هنرمند در رشته‌های مختلف چوب شامل گره‌چینی، منبت، خراطی و مروار بافی در خانه چوب بروجرد فعالیت دارند.

حسینی در ادامه گفت:

هم اکنون تعداد 2 کلاس آموزشی در رشته معرق و مروار بافی در خانه چوب بروجرد فعال است و کارآموزانی در این رشته‌ها در حال آموزش هستند.

سخنان کامران حسینی در خصوص صنایع دستی بروجرد
منبع عکس: ایرنا (عکاس: زهرا باغبان)

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد ادامه داد:

بروجرد در زمینه صنایع دستی چوبی از گذشته تا کنون بسیار فعال بوده است و هنرمندان زیادی نیز در این بخش فعالیت داشته‌اند از جمله صنایع چوبی که توسط این هنرمندان ساخته شده است می توان به ساخت صندلی‌های چوبی، تخت‌های تاشو، ارسی‌های خانه‌های چوبی (ارسی؛ نوعی در و پنجره چوبی مشبکی است که در هر شبکه آن شیشه کوچک رنگینی وجود دارد)، تزیینات چوبی، درهای چوبی قدیمی و خراطی‌های چوبی همانند نرده‌ها اشاره کرد که در خانه‌های تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی افزود:

هم‌اکنون تعداد هنرمندان بیمه شده در رشته منبت 30 نفر است.

کامران حسینی یادآور شد:

خانه چوب بروجرد در کنار دیگر خانه‌های صنایع دستی بروجرد شامل، خانه صنعت ورشو، خانه نساجی، خانه خلاق و مرکز آفرینش هنرهای دستی مورد توجه قرار دارد تا صنایع دستی مختلف فعال در بروجرد با انسجام بیشتری در راستای توسعه اشتغال و گردشگری مورد توجه قرار گیرند.

حسینی با اشاره به افتتاح فاز نخست خانه چوب در آینده‌ای نزدیک اظهار داشت:

در حال حاضر یک نفر سرمایه‌گذار برای مدیریت این خانه اعلام آمادگی کرده است و آمادگی برای همکاری سایر سرمایه‌گذاران در این حوزه وجود دارد.

او در پایان گفت:

تاسیس و توسعه خانه‌های مختلف صنایع دستی نقش موثری در ایجاد اشتغال، ترویج صنایع دستی و جذب گردشگر دارد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا