اخبار گردشگری

رکود گردشگری تایلند پس از 3 سال به پایان رسید

در سال گذشته میلادی کشور تایلند میزبان 11.2 میلیون گردشگر بین‌المللی بود که بیشترین تعداد پس از شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود. به‌نظر می‌رسد که رکود گردشگری تایلند سرانجام پس از سه سال به پایان رسیده است.

بلومبرگ در این خصوص اظهار کرد:

رقم اعلام شده بالاتر از پیش‌بینی دولت برای 10 میلیون بازدیدکننده خارجی است که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان در نیمه دوم سال افزایش یافتند.

داده‌های وزارت گردشگری تایلند نشان می‌دهند که در سال 2019 این کشور میزبان 40 میلیون گردشگری بین‌المللی بوده و درآمد حاصل از این حوزه نیز 76.45 میلیارد دلار سنگاپور بوده است. بنابراین این میزان تنها 25 درصد از سطح ثبت شده پیش از همه‌گیری کرونا است.

هدف دولت تایلند در سال 2023 رسیدن به 25 میلیون گردشگر بین‌المللی است و پیش‌بینی می‌شود که با کنار گذاشتن محدودیت از سوی دولت چین، این هدف با سرعت بیشتری محقق شود.

وزیر بهداشت تایلند در این خصوص اظهار کرد:

انتظار داریم امسال 7 تا 10 میلیون گردشگر چینی از طریق مسیرهای هوایی وارد تایلند شوند. پیش‌بینی می‌شود که رکود گردشگری تایلند تا پایان سال 2024 به صورت کامل از بین برود.

داده‌های آماری نشان می‌دهند که در سال گذشته 1.95 میلیون گردشگر از کشور مالزی، 997 هزار و 913 نفر از کشور هند و 614 هزار و 627 نفر از سنگاور وارد مرزهای تایلند شده‌اند. سهم کشور چین نیز تنها 273 هزار و 567 نفر بود که این تعداد با 11 میلیون گردشگری سال 2019 تفاوت بسیار زیادی دارد.

صنعت گردشگری تایلند پس از شیوع ویروس کرونا مانند بسیاری از کشورهای دیگر راکد شد؛ اما داده‌ها نشان می‌دهند که رکود گردشگری تایلند بالاخره به پایان رسیده و این صنعت تکان بزرگی نسبت به سه سال گذشته خورده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا