با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

مقبره الشعرای تبریز کانون فرهنگی شمال غرب کشور می شود

به گفته معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی، مقبره الشعرای تبریز به کانون رویدادهای فرهنگی شمال غرب کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا،حسن گلی در نشست ادبی و پژوهشی سرخاب ادب که در استقبال از روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار در مقبره الشعرا برگزار شد، اظهار کرد:

هم پیشینه درخشان آذربایجان و تبریز با همه مفاخر و بزرگانش و هم تعابیر بلند و فاخر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص آذربایجان، رسالت متولیان فرهنگی این خطه را بسیار سنگین کرده است و ما مصمم هستیم با همراهی اصحاب فرهنگ، ادب، هنر و رسانه در انجام این رسالت گام‌های بلندی برداریم که ساماندهی مقبره الشعرا و اجرای طرح ارتقاء کارکردهای فرهنگی و ادبی این مجموعه ارزشمند در همین راستا انجام می شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نامگذاری هوشمندانه روز وفات استاد شهریار به عنوان روز شعر و ادب فارسی گفت:

آذربایجان همواره پیشرو صیانت از زبان فارسی به عنوان زبان رسمی و ملی ایران عزیز بوده و در کنار آن پاسداشت و قوام زبان ترکی را مدنظر داشته است و استاد شهریار نماد بارز این مهم است که هم در سرایش شعر فارسی و هم شعر ترکی قله های شعر و ادب را فتح کرده است.

گلی، برگزاری چهار نشست ادبی و پژوهشی، گلباران مقبره استاد شهریار در روز 27 شهریور، برگزاری کارگاه و نمایشگاه خوشنویسی اشعار استاد شهریار، رونمایی از جشنواره شعر استاد کریمی مراغه ای، تجلیل از اساتید و پژوهشگران عرصه شعر و ادب، تولید محتوای مجازی، رونمایی از چند کتاب ادبی و برگزاری آئین ملی بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار با حضور مسئولان ملی و استانی را از جمله برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، مجموعه فرهنگی و ادبی مقبره الشعرا مدفن کهکشانی از بیش از 400 شاعر بزرگ آذربایجان و ایران زمین مانند محمدحسین شهریار، خاقانی شیروانی، اسدی طوسی و قطران تبریزی است.

مجموعه تاریخی- فرهنگی مقبره الشعرا که ساخت آن به اوایل دهه 1350 شمسی باز می گردد، چنان محبوبیتی در عرصه فرهنگ و هنر تبریز و ایران دارد که امروزه به یکی از نمادهای گردشگری و فرهنگی آذربایجان شرقی و کشور از منظر بصری تبدیل شده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا