با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

سه بنای تاریخی بهبهان به بخش خصوصی واگذار شد

به گفته اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خوزستان، سه بنای تاریخی بهبهان به بخش خصوصی واگذار شد.

بر این اساس و با توجه به هماهنگی به‌ عمل ‌آمده پرونده‌های احیای سه مجموعه تاریخی از جمله «قلعه‌مدرسه خیرآباد» به ‌عنوان موزه مردم‌شناسی و واحد اقامتی، خانه تاریخی «محسنی» به‌ عنوان مجموعه اقامتی و پذیرایی و «خانه اخوان» به‌ عنوان موزه صنایع‌دستی، مرکز هنرهای تجسمی و واحد پذیرایی و اقامتی به بخش خصوصی واگذار می‌شوند.

مجموعه گردشگری آب‌درمانی «گراب» نیز با همکاری نماینده شهرستان در مجلس و نیز فرمانداری و امور حقوقی و املاک اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی خوزستان سنددار شده و آماده واگذاری به بخش خصوصی و سرمایه‌گذار بخش گردشگری است.

یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری مزایده‌های استانی صندوق احیا که برای اولین بار از استان اصفهان آغاز شد تلاش به ‌منظور احیای این مجموعه‌های تاریخی و حضور فعالان و سرمایه‌گذاران بومی هر استان در این مجموعه‌ها است تا از این راه بتوان به توسعه پایدار جوامع محلی یاری‌رسانی کرد.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌ شده اولین مزایده استانی صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی باهدف احیا این آثار و مجموعه‌ها و همچنین به‌ منظور بهره‌مندی سرمایه‌گذاران محلی با حضور مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری آثار تاریخی کشور و اعضای حقوقی این صندوق برگزار خواهد شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا