اخبار گردشگری

راه اندازی تاکسی هوایی بین گناباد و مشهد

فرماندار گناباد از راه اندازی تاکسی هوایی بین گناباد و مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا،رضا نصیری روز سه شنبه در جلسه راهکارهای اقتصادی سازی فرودگاه منطقه‌ای شهدای گناباد با مشارکت مردم افزود: راه اندازی آموزشهای هوانوردی و خلبانی و تاکسی هوایی (ایرتاکسی) اولویت فرودگاه منطقه ای این شهرستان در سال جاری است.

وی بیان کرد:

با توجه به امکانات و زیرساختهای لازم این فرودگاه برگزاری دوره های آموزش هوانوردی و خلبانی از طریق مسوولان مربوطه در دست پیگیری است که با راه اندازی آنها تعداد پروازها و جایگاه فرودگاه گناباد افزایش می یابد.

فرماندار گناباد ادامه داد:

به موازات برقراری دوره های آموزش هوانوردی، راه اندازی رشته های مرتبط در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گناباد نیز از طریق مسوولان این دانشگاه در سطوح کشوری به عنوان یک اولویت مهم در حال پیگیری است.

وی با اشاره به ظرفیتهای گردشگری مذهبی و وجود تعدادی از بقاع متبرکه و مرقد برادران امام رضا (ع) در گناباد و از طرفی قابلیتها و زیرساختهای گردشگری سلامت، تصریح کرد:

راه اندازی تاکسی هوایی در این مسیر موجب رونق بیشتر فرودگاه منطقه ای گناباد و منطقه خواهد شد.

نصیری با اشاره به پتانسیلهای اقتصادی و صنعتی و معدنی و کشاورزی گناباد گفت:

می توان از فرصت راه اندازی فرودگاه این شهرستان برای تبدیل گناباد به عنوان بندرخشک و بارانداز کالای شرق کشور استفاده کرد که این مساله در رونق اقتصادی منطقه نقش مهمی دارد.

وی اضافه کرد: افزایش تعداد پروازهای فرودگاه گناباد از یک روز به 2 تا 3 روز در هفته در دست بررسی است.

فرماندار گناباد گفت:

این مسائل در قالب یک طرح در دست تهیه و جهت بررسی بیشتر و اتخاذ راهکارهای مقتضی به وزیر راه و شهرسازی و شرکت فرودگاههای کشور ارسال می شود.

به گزارش ایرنا، مرحله نخست بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد به عنوان سومین فرودگاه استان خراسان رضوی، چهارم خردادماه سال گذشته با حضور رییس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

برای تکمیل و بهره برداری از فرودگاه منطقه ای شهدای گناباد در مجموع 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، اما با توجه به تحولات اقتصادی و افزایش هزینه‌ها، ارزش امروز سرمایه صرف شده برای این فرودگاه 6 هزار و 700 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

علاوه بر این مقدار، هزار میلیارد ریال هم در سال جاری برای اجرای طرح توسعه فرودگاه گناباد اختصاص یافته است که روند تخصیص و اجرای آن بعد از برگزاری مناقصه و واگذاری به پیمانکار آغاز می‌شود.

هم اکنون هفته‌ای یک پرواز توسط شرکت هواپیمایی وارش در مسیر تهران به گناباد و عکس آن از طریق فرودگاه گناباد انجام می شود.

از مجموع 80 میلیارد ریال که در اواخر سال گذشته و ابتدای امسال برای تامین تجهیزات فرودگاه گناباد شامل ایراستارت، چهار دستگاه جدید شامل گراند پاور، پله جدید، ایر کاندیکشن (خنک کننده داخل کابین هواپیما) و دستگاه کشنده شهرستان تخصیص یافت.

مرکز شهرستان گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا