اخبار گردشگری

برگزاری همایش «گویجه قلعه» به مناسبت هفته مراغه

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه از برگزاری همایش «گویجه قلعه» به مناسبت هفته مراغه خبر داد.
جواد محرم‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد:
همایش بزرگ گویجه‌قلعه مراغه که با ابتکار اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه تدارک دیده شده است در روز 21 اردیبهشت در محل این قلعه تاریخی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:
اتوبوس‌های رایگان گردشگری، برنامه موسیقی سنتی، بازی‌های بومی و محلی، بازارچه‌های سنتی و نمایش محصولات صنایع‌دستی از دیگر برنامه‌هایی‌ست که در همایش بزرگ گویجه‌قلعه مراغه برگزار خواهد شد.

وی افزود:
همچنین در اولین روز از آغاز هفته مراغه مصادف با 16 اردیبهشت، خبرنگاران، عکاسان و فعالان فضای مجازی آذربایجان‌شرقی به‌مناسبت آغاز این هفته از جاذبه‌های تاریخی کهن‌شهر مراغه بازدید کرده و کارشناسان باستان‌شناسی اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراغه ضمن همراهی اصحاب رسانه، توضیحاتی درخصوص آثار تاریخی و اطلاعات جامع این آثار را به خبرنگاران و اصحاب رسانه منتقل کردند.

به‌ گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی، وی با اشاره به معماری‌های گوناگون دوره‌های مختلف تاریخی در شهرستان مراغه بیان کرد:
به‌مناسبت هفته مراغه المان‌های آجری به شیوه معماری مشابه با آثار تاریخی موجود در این شهر طراحی و در محل پارک مراغه نصب شده است که این المان‌ها استقبال خوبی از سوی علاقه‌مندان و گردشگران به‌همراه داشت.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا