اخبار گردشگری

تقویت زیرساخت های گردشگری شهرستان سامان ضروری است

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، تقویت زیرساخت های گردشگری شهرستان سامان اهمیت زیادی دارد و با بهره‌مندی از توان بخش خصوصی باید در دستور کار قرار بگیرد.

علیرضا جیلان امروز 28 دی‌ماه سال 1401 در جلسه شورای اداری شهرستان سامان در این خصوص اظهار کرد: شهرستان سامان دارای پتانسیل گردشگری بسیاری است که آن را در سطح ملی و استانی معرفی می‌کند.

او با اشاره به این موضوع که تقویت زیرساخت های گردشگری شهرستان سامان ضروری است ادامه داد: مجوزهای لازم برای فعالیت خانه‌های مسافر و اقامتگاه‌های بوم‌گردی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر می‌شود. همچنین لازم است در روند مقاوم‌سازی صخره‌های مجاور پل زمانخان سامان برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

او همچنین بیان کرد: براساس توافق با مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری قرار شد تا یک زمین‌شناس روش‌های علمی تثبیت این صخره‌ها را ارائه دهد. حفظ پُل تاریخی هوره شهرستان سامان از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره‌کل است و تبدیل این پل به پیاده‌راه و تعیین مسیر جایگزین برای تردد خودروها ضروری است.

جیلان با اشاره به این موضوع که باید از ظرفیت‌های در دسترس برای جذب گردشگر استفاده کنیم، چنین گفت: راه‌اندازی باغ‌های گردشگری در شهرستان سامان با هدف جذب گردشگر و تقویت اقتصاد گردشگری ضروری است. توافق‌هایی با مسئولان قضائی چهارمحال و بختیاری و مدیران جهاد کشاورزی استان انجام شده است تا بتوان مجوزهای قانونی برای جذب گردشگر و تقویت اقتصاد گردشگری را صادر کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا