اخبار گردشگری

سیرجان، میزبان نمایشگاه صنایع دستی استان کرمان

به گفته سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کرمان، سیرجان، میزبان نمایشگاه صنایع دستی استان کرمان است.

سعید شاهرخی صبح امروز 27 آبان ماه با اشاره به اینکه نمایشگاه مذکور شامل 200 غرفه است، اظهار کرد:

120 غرفه برای هنرمندان استان‌های مختلف کشور و مابقی برای هنرمندان استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط با حوزه صنایع‌دستی از جمله فنی و حرفه‌ای، بهزیستی، کمیته امداد، اداره‌کل زندان‌ها، کمیسیون امور بانوان استانداری، اتاق بازرگانی، شهرداری کرمان و … نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، افزود:

غرفه‌هایی که در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد به صورت رایگان است. البته هنرمندانی که دارای شاخص‌های مهر اصالت ملی یا بین‌المللی، برندسازی، بسته‌بندی، مجوز پروانه تولید، کمیت، کیفیت آثار باشند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه تمامی رشته‌های شاخص هر استان به ویژه استان کرمان به معرض نمایش در می‌آید، ادامه داد:

در کنار برگزاری نمایشگاه مذکور برنامه‌های ویژه‌ای همچون میزهای تخصصی گلیم و تورهای سیرجان‌گردی نیز اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمان در یکی از شهرستان‌های استان برگزار می‌شود، افزود:

براساس سیاست جدید اداره‌کل میراث‌فرهنگی مبنی بر تمرکززدایی و تقویت شهرستان‌های دارای ظرفیت صنایع‌دستی، در تلاشیم این نمایشگاه را در شهرستان‌های مختلف استان کرمان برگزار کنیم.

شاهرخی ادامه داد:

امسال نیز با توجه به علاقمندی و درخواست مسئولان شهرستان سیرجان، این نمایشگاه در این شهرستان برگزار می‌شود که باید از همکاری فرمانداری ویژه شهرستان، شورای شهر، شهرداری، شرکت صنعتی و معدنی گل‌گهر تشکر کرد.

وی بیان کرد:

در سال‌های آینده شهرستان‌هایی که علاقمند هستند میزبانی این نمایشگاه را برعهده گیرند می‌توانند درخواست خود را به معاونت صنایع‌دستی استان کرمان ارسال کنند تا در این زمینه تمهیدات لازم انجام گیرد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان خاطرنشان کرد:

علاقمندان می‌توانند از ساعت  15 تا 21 از پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی استان کرمان در شهرستان سیرجان بازدید کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا