اخبار گردشگری

احیای خلیج گرگان

سرپرست اداره کل مهندسی عمران و نظارت بر طرح‌های سازمان بنادر و دریانوردی از احیای خلیج گرگان با بالا آمدن ۴۰ سانتی متری تراز آب خلیج خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «سعید حسن عباسی» در یادداشتی از تحقق وعده «احیای خلیج گرگان» برای حفظ محیط زیست، اشتغال‌زایی و رونق گردشگری در منطقه آشورا ده نوشت:

با انجام موفق این پروژه، نگرانی و دغدغه‌های چندین‌ساله مردم شریف استان گلستان در بخش‌های محیط زیستی، معیشتی، شیلاتی، گردشگری و طبیعت گردی برطرف شده است.

این مقام مسوول ادامه‌داد:

اهمیت این‌گونه پروژه‌های ملی را نمی‌توان با ارزش‌های مادی بیان کرد، زیرا ارتباط مستقیم با محیط زیست داشته و دیگر ثمرات مثبت آن زیر چتر موضوع مهم محیط زیست قرار گرفته است.

وی خاطرنشان‌کرد:

نکات برجسته‌ای که لایروبی کانال آشوراده را نسبت به دیگر لایروبی‌ها متمایز کرده، طراحی خاص کانال به صورت قیفی شکل، حفاظ رسوب‌گیر در دو طرف کانال و سازگار با محیط زیست، ایجاد و کشت گیاه‌های شورپسند بر روی محل انباشت مصالح حاصل از لایروبی، لایروبی در عمق کم و در وسعت بالا و زمان اجرای آن در کمترین زمان بوده است.

حسن‌عباسی اضافه‌کرد:

ایجاد و کاشت گیاه‌های شور پسند در حال انجام است و تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار داشت:

موضوع مهمی که رییس‌جمهور نیز در افتتاحیه بازگشایی کانال آشوراده به آن اشاره داشت، تاکید بر حفظ وضعیت موجود و حتی ارتقای آن توسط دستگاه‌های متولی است که انتظار می‌رود دیگر دستگاه‌های متولی احیای خلیج، مطابق با مصوبه «ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور» نسبت به وظایف مشخص شده عمل کنند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا