جاذبه های گردشگری خارجی

پارک رتیرو

پارک رتیرو یکی از زیباترین پارک‌های شهر مادرید است که می‌تواند شما را ساعت‌های از شهر و شلوغی‌های آن دور کند. این پارک تا قرن نوزدهم در انحصار خانواده سلطنتی مادرید بود و مردم اجازه بازدید از آن را نداشتند. در اواخر قرن نوزدهم درب‌های آن به روی عموم باز شد تا مردم عادی و گردشگران هم می‌توانند از دیدن فواره‌های جذاب و مجسمه‌های خاص آن لذت ببرند. در ادامه با گردشی تاپ باشید تا شما را با این فضای سبز 118 هکتاری آشنا کنیم.

آشنایی با پارک رتیرو مادرید

آشنایی با پارک رتیرو مادرید
منبع عکس: tripsavvy (عکاس: نامشخص)

پارک ال رتیرو در مرکز شهر مادرید، در زمینی به مساحت 118 هکتار قرار گرفته و با فضای سبز خود یک منطقه رویایی را خلق کرده است. این پارک با داشتن بخش‌های متنوع و جذاب، در سال‌های اخیر توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده و به یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری مادرید تبدیل شده است. از جمله این بخش‌ها باید به مجسمه‌های نویسندگان و قهرمانان اسپانیا، فواره‌های مرتفع و زیبا، چمن‌های آراسته فرانسوی، آلاچیق‌ها و فضای نمایشگاهی آن اشاره کنیم.

پارک رتیرو در زبان اسپانیایی به معنای «پارکی برای بازنشستگان» یا «پارکی برای استراحت» است. در طول روز مادریدی‌های زیادی را می‌بینید که برای استراحت و دور شدن از شهر به چمن‌های این منطقه و کافه‌های روباز آن پناه می‌آورند. همچنین عده زیادی از ساکنین شهر برای پیاده‌روی در میان مسیرهای پر درخت و باغ‌های رز رمانتیک این پارک را انتخاب می‌کنند. خلاصه که این فضای سبز رویایی همیشه شلوغ است و حس و حال خوبی را به شما منتقل می‌کند.

در بخش‌های مختلف پارک رتیرو جذابیت‌های زیادی از جمله بنای یادبود آلفونسو دوازدهم، مجسمه فرشته سقوط‌کرده و مجسمه لوسیفر وجود دارد که با ماجراجویی می‌توانید تمام آن‌ها را کشف کنید. راستی، قدیمی‌ترین درخت شهر مادرید که در سال 1633 کاشته شده است نیز در همین پارک قرار گرفته که دیدن آن خالی از لطف نیست.

لوکیشن پارک رتیرو در گوگل مپ

تاریخچه پارک رتیرو

تاریخچه پارک رتیرو
منبع عکس: وب سایت hotels (عکاس: نامشخص)

این مجموعه در قرن هفدهم، یعنی زمان سلطنت فیلیپ چهارم ساخته شده است. در سال‌های ابتدایی یک کلیسای قدیمی با نام جرونیموس در مجاورت پارک قرار داشت که همچنان پابرجاست و می‌توانید از آن دیدن کنید. در سمت دیگر پارک یک کاخ بزرگ سلطنتی نیز وجود داشت که در قرن هجدهم در آتش سوخت و امروزه اثری از آن نیست.

در بین سال‌های 1808 – 1814 که اسپانیا درگیر جنگ بود، پارک رتیرو به یک پادگان نظامی برای سربازان ناپلئون تبدیل شد. این پارک در زمان جنگ داخلی اسپانیا نیز مانند یک مقر نظامی عمل می‌کرد. در طول این دو جنگ بخش‌های زیادی از پارک از بین رفت که از جمله مهم‌ترین آن‌ها باید به باغ وحش مجموعه اشاره کنیم. در این باغ وحش حیواناتی مانند فیل، پلنگ، خرس قطبی و کفتار نگهداری می‌شدند؛ اما در بمباران سال 1936 به صورت کامل از بین رفت.

زیبایی های پارک رتیرو

این پارک رویایی 118 هکتار مساحت دارد و مطمئنا در چنین زمین بزرگی جاذبه‌های زیادی برای دیدن وجود دارد. اگر قصد بازدید از پارک بوئن رتیرو را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما این جاذبه‌ها را از نزدیک لمس کنید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین چشم‌اندازهای پارک اشاره خواهیم کرد.

بنای یادبود پادشاه آلفونسو دوازدهم

بنای یادبود پادشاه آلفونسو دوازدهم
منبع عکس: spainguidenow (عکاس: نامشخص)

بنای یادبود آلفونسو دوازدهم در مجاورت دریاچه مصنوعی مجموعه، در ضلع شرقی قرار گرفته و به عنوان نقطه کانونی پارک رتیرو از آن یاد می‌شود. آلفونسو دوازدهم یکی از پادشاهان محبوب اسپانیا بود؛ وی از سال 1875 تا 1885 حکومت کرد و سرانجام در سن 28 سالگی درگذشت. این مجسمه توسط شخصی به نام ماریانو بنلیور ساخته شد تا یاد این پادشاه همیشه در بین مردم زنده باشد. یکشنبه هر هفته مردم شهر در پای بنای یادبود جمع می‌شوند و مراسم خاصی را اجرا می‌کنند.

راستی اگر اهل قایق‌سواری هستید، می‌توانید قایق‌های دریاچه مصنوعی پارک رتیرو را اجاره کنید.

بنای عجیب ابوالهول

در ضلع جنوبی پارک رتیرو مجسمه عجیبی به نام Fuente Egipcia وجود دارد که نظر همه مردم را به خودش جلب کرده است. هیچکس نمی‌داند زیر این مجسمه چه‌خبر است؛ اما افسانه‌های حاکی از آن است که ثروت عظیم پادشاه فیلیپ چهارم در اواسط قرن هجدهم در آن‌جا دفن شده است.

مجسمه فرشته سقوط کرده

مجسمه فرشته سقوط کرده در پارک رتیرو
منبع عکس: lonelyplanet (عکاس: نامشخص)

مشهورترین مجسمه پارک رتیرو است و در مقایسه با سایرین محبوبیت بیشتری در بین گردشگران دارد. این سازه تنها مجسمه هنری در جهان است که لوسیفر را به تصویر می‌کشد. در این مجسمه یک پسر بال‌دار به تصویر کشیده شده که بر اثر اعمال خود توسط یک مار هفت‌سر در حال سقوط در جهنم است. این مجسمه بر روی یک فواره نصب شده و ارتفاع آن از سطح دریا 666 متر است. پیشنهاد می‌کنیم که بازدید از آن را به هیچ عنوان از دست ندهید.

کلیسای قدیمی

در ضلع شمال شرقی پارک رتیرو یک کلیسای کوچک روستایی قرار گرفته که قدمت آن به قرن سیزدهم برمی‌گردد. این کلیسا در سال 1999 بازسازی شد و بخش‌های مختلف آن جان تازه‌ای گرفتند. همچنین باید بدانید که کلیسای مذکور یک نمونه کمیاب از معماری روم باستان در شهر مادرید است.

پارک رتیرو و کاخ شیشه ای

کاخ شیشه ای پارک رتیرو
منبع عکس: passporterapp (عکاس: نامشخص)

در میان درختان سرو قامت این پارک، یک شاهکار معماری از جنس آهن و شیشه قرار گرفته که با نام کاخ شیشه‌ای شناخته می‌شود. این کاخ در سال 1887، با هدف نگهداری گیاهان فیلیپینی ساخته شد و امروزه از آن به عنوان یک فضای نمایشگاهی استفاده می‌شود. اگر در یک روز آفتابی برای بازدید از پارک رتیرو بروید، انعکاس کاخ شیشه‌ای بر روی آب‌های اطراف می‌تواند شما را شگفت‌زده کند.

باغ گل رز

در ضلع جنوبی پارک ال رتیرو بخشی تحت عنوان باغ گل رز قرار گرفته که میزبان بیشتر از 4000 گل رز است. این محوطه کوچک و رویایی بهشتی برای عاشقان است و می‌تواند لحظات رویایی را برای آن‌ها رقم بزند. اگر با عشق زندگی خودتان به شهر مادرید رفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از این بخش دیدن کنید.

پارک رتیرو میزبان قدیمی ترین درخت مادرید

درخت‌های قدیمی جذابیت‌های خاص خود را دارند و بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. در این پارک یک درخت مخروطی مکزیکی قرار دارد که به عنوان قدیمی‌ترین درخت شهر شناخته می‌شود. این درخت در سال 1633، همزمان با ساخت کاخ رتیرو کاشته شد و تا امروز پابرجا باقی مانده است.

نکات بازدید از پارک رتیرو

هزینه بازدید از پارک رتیرو
منبع عکس: majorcadailybulletin (عکاس: نامشخص)
  • بازدید از این پارک رویایی و بخش‌های مختلف آن رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست.
  • پارک رویایی رتیرو همه‌روزه از ساعت 06:00 الی 22:00 قابل بازدید است.
  • پارک رتیرو در روز و شب جذابیت‌های متفاوتی دارد و اگر شرایطش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که در هر دو حالت از آن دیدن کنید.
  • فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه است.
  • از رها کردن زباله‌های خود در طبیعت آن خودداری کنید.
  • پیشنهاد می‌کنیم که با حوصله از تمام بخش‌ها دیدن کنید و زیبایی‌های آن را کشف کنید.

سخن پایانی

پارک رتیرو یکی از بهترین مکان‌های مادرید برای دور شدن از شلوغی‌های شهر و پیاده‌روی در میان درختان سرسبز است. همچنین برای دیدن مجسمه‌های تاریخی و فواره‌های زیبا هم بهترین گزینه در شهر مادرید محسوب می‌شود. اگر تجربه بازدید از این فضای سبز خارق‌العاده را دارید، با سایر کاربران گردشی تاپ به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

هزینه بازدید از پارک رتیرو چقدر است؟

بازدید از این پارک رویایی رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نیست.

ساعات بازدید از پارک رتیرو کدامند؟

بازدید از این پارک همه‌روزه از ساعت 06:00 تا 22:00 امکان‌پذیر است.

بهترین زمان برای بازدید از این پارک کدام است؟

فصل بهار و تابستان بهترین بازه زمانی برای دیدن این فضای سبز است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 5 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا