اخبار گردشگری

مرمت حمام صفوی روستای حسن رباط

به مناسبت دهه فجر مرمت حمام صفوی روستای حسن رباط صورت گرفت و با کاربری موزه مردم شناسی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آهنگ خدمت‌رسانی در چهل و پنجمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی در شهرها و روستاهای استان اصفهان نواخته شده است امروز نیز این آهنگ، روزیِ مردمان روستای حسن رباط از توابع شهرستان میمه بود.

بهره‌برداری از 2 طرح عمرانی به مناسبت دهه فجر جریان خدمت را در روستای حسن رباط پر رنگ و لعاب‌تر کرد و لبخند رضایت را بر چهره روستاییان نشاند.

بهره‌برداری از حمام تاریخی حسن رباط یکی از این پروژه‌ها بود، حمامی تاریخی که باقیمانده از دوره صفویه بوده و از سال 1397 به همت تیم فعال در حوزه آثار تاریخی و گردشگری دشت بستان عملیات خاکبرداری و احیای آن آغاز و در نهایت به همت دهیاری و شورای اسلامی روستای حسن رباط به بهره برداری رسید.

محمد امیری، رئیس شورای اسلامی روستای حسن رباط در خصوص بهره برداری از این پروژه به خبرنگار مهر می‌گوید:

این پروژه به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این روستا به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به اعتبار 27 میلیارد ریالی برای بهره برداری از این پروژه اظهار می‌کند:

زمان بهره‌برداری از پروژه حمام تاریخی حسن رباط نیز 5 سال بوده و زیربنای این حمام 230 متر است.

رئیس شورای اسلامی روستای حسن رباط با بیان اینکه حمام تاریخی حسن رباط با کاربری موزه مردم شناسی بهره برداری شده است، اضافه می‌کند:

تاکنون اهالی روستا نسبت به ایجاد فضای نمایشگاهی از صنایع دستی و مشاغل قدیمی روستای حسن رباط در این موزه همکاری خوبی داشته‌اند و انتظار این است که تا تکمیل همه فضای نمایشگاهی این همکاری وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه وجود ظرفیت‌های مناسب طبیعی و تاریخی گردشگری در روستای حسن رباط نیازمند ایجاد زیرساخت برای جذب گردشگران را دارد، می‌افزاید:

این مهم تنها با همت و مشارکت اهالی روستا محقق خواهد شد.

امیری در ادامه با اشاره به پروژه روشنایی تفرجگاه و پارک کوهستان با اعتبار 38 میلیارد ریال به طول 2 هزار و 200 متر اظهار می‌کند:

همچنین یک دستگاه لودر با اعتبار 58 میلیارد ریال و یک کامیون بنز تک 10 تن با اعتبار 15 میلیارد ریال از محل تسهیلات اخذ شده برای دهیاری روستای حسن رباط خریداری شد.

اما سیدمحمدرضا کاظمی طبا، فرماندار شاهین شهر و میمه مهمان ویژه آئین بهره برداری از موزه مردم شناسی روستای حسن رباط بود؛ وی ضمن تبریک چهل و پنجمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی و قدردانی از پیگیری برای خدمات ارائه شده در این روستا به خبرنگار مهر می‌گوید:

سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی و گردشگری در روستای حسن رباط قابل قبول بوده است.

فرماندار شاهین شهر و میمه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری موجود در منطقه میمه اظهار می‌کند:

این منطقه از همه ظرفیت‌های گردشگری در حوزه تاریخی، طبیعی و صنعتی برخوردار است و در این راستا نیاز است تا بسته‌های پیشنهادی برای جذب گردشگر در این منطقه تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه روستاهای حسن رباط، موته و لوشاب همراه با شهرداری لای بید می‌توانند در کنار هم با برنامه‌ریزی مناسب گردشگران را حداقل به مدت سه روز در منطقه نگهدارند، اضافه می‌کند:

این امر نیاز به همکاری بین بخشی دارد.

کاظمی‌طبا در خصوص روکش آسفالت جاده میمه – حسن رباط نیز اظهار می‌کند:

90 هزار تن قیر برای روکش آسفالت جاده‌های روستایی میمه تخصیص یافته که طی ۶ ماه نخست سال آینده اجرایی خواهد شد، در این راستا اولویت‌ها از سوی بخشدار مشخص و بر اساس آن روکش آسفالت انجام خواهد شد.

بهار عمرانی در بهمن ماه هر سال رنگ و روی تازه‌تری می‌گیرد و می‌توان گفت که بهره برداری از این 2 پروژه در دولت سیزدهم اقدامی امیدآفرین برای روستاییان و همچنین زیرساختی برای مهاجرت معکوس به روستاها خواهد بود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا