اخبار گردشگری

بازگشایی موزه ژئوپارک جهانی قشم پس از 6 ماه

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از بازگشایی موزه ژئوپارک جهانی قشم پس از 6 ماه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سجاد اشگرف روز شنبه اظهار داشت:

در راستای اجرای بخشی از مرحله سوم موزه ژئوپارک جهانی قشم، 2 بستر جدید در این موزه طراحی و اجرایی شد.

وی ادامه داد:

2 بستر شبیه سازی شده اکوسیستم خلیج فارس و همچنین بخش مردم شناسی این موزه با ایجاد برش عمودی از خانه های روستایی قدیمی جزیره قشم، بخش های جدیدی هستند که برای مشاهده علاقه مندان و گردشگران در نظر گرفته شده است.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم افزود:

این موزه یکی از کامل‌ترین گنجینه های گونه های متنوع زیستی است که در مساحتی در حدود 2 هزار مترمربع، بیش از سه هزار نمونه جانوری (شامل کوچکترین و بزرگترین پستاندار جهان) را در خود جای داده است.

اشگرف خاطرنشان کرد:

پرداختن به تمامی موضوعات جزیره قشم در یک مجموعه، از وجود نشانه های انسان های نخستین تا صنایع دستی، شبیه سازی ژئوسایت های ژئوپارک و محیط زندگی ساکنان جزیره، اکوسیستم خلیج فارس، گونه های جانوری متنوع و محیط زیست، از دلایل استقبال بازدیدکنندگان از موزه ژئوپارک جهانی قشم است.

موزه ژئوپارک قشم در بلوار ولی‌عصر (عج)، جنب مجتمع تجاری ستاره واقع شده است.

این موزه در طول ایام هفته از شنبه تا پنج شنبه صبح ها از ساعت هشت تا چهارده و عصرها از ساعت هفده تا بیست آماده حضور علاقه مندان و گردشگران است.

به گزارش ایرنا، این روزها با تغییر نگاه مسافرت ها به جزیره قشم شاهد حضور پیوسته و مداوم مسافران داخلی و خارجی جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس از سایت های ویژه گردشگری در این منطقه هستیم.

حضور گسترده مسافران زمستانی در سایت های مختلف گردشگری قشم به ویژه در فصل پاییز و زمستان و ایام تعطیلات پایان سال و گرفتن عکس و فیلم های یادگاری از این آثار، نشان از اهمیت جلوه های زیبای عالم خلقت در بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و 500 کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول 135 کیلومتر و عرض میانگین 11 کیلومتر از توابع هرمزگان است و 300 کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول 150 و عرض میانگین 11 کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا