اخبار گردشگری

دلیل بسته شدن قلعه بابک مشخص شد

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کلیبر، فعالیت‌های مرمتی و احتمال ریزش بخشی از سقف قلعه را دلیل بسته شدن قلعه بابک عنوان کرد.

اباذر عباس‌پور، امروز یکشنبه در این خصوص اظهار کرد:

قلعه بابک در وضعیت خوبی قرار نداشت و احتمال ریزش بخشی از سقف این بنای تاریخی وجود داشت. بر همین اساس طی روزهای پنجشنبه و جمعه برابر با 9 و 10 تیر ماه جاری این منطقه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مردم و گردشگران منطقه بسته شد.

او در ادامه افزود:

هم اکنون مرمت گران میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در حال بهسازی پله ها و سقف قسمت هایی از قلعه هستند تا در سریع ترین زمان ممکن و با اتمام این عملیات، موانع برداشته شده و شاهد حضور گردشگران در تاج قلعه نیز باشیم.

وی خاطرنشان کرد:

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کلیبر در سه نقطه از مسیرهای دسترسی به قلعه بابک اطلاعیه های مربوط به بسته بودن تاج قلعه را نصب کرده بود تا از این طریق اطلاع رسانی لازم برای گردشگران اعلام شود.

عباس‌پور توسعه گردشگری شهرستان کلیبر با محوریت قلعه بابک را جزو اولویت‌های اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواند و گفت:

بر همین اساس از مدت ها قبل عملیات بازسازی، بهسازی و برق رسانی به قلعه توسط این مجموعه انجام می شود.

او در ادامه به استقبال بی‌نظیر گردشگران از این قلعه تاریخی در روزهای اخیر اشاره کرد و بیان کرد:

بر اساس آمارهای ورودی خودرو از مسیر شهرستان کلیبر به این منطقه و طی روزهای 9 و 10 تیرماه تعداد 2500 تا 3000 دستگاه خودرو وارد منطقه گردشگری قلعه بابک شد.

لازم به ذکر است که قلعه بابک در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا، در فاصله 180 کیلومتری از شمال شرقی تبریز قرار دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آذربایجان شرقی است. این قلعه سه طبقه در 25 اسفند سال 1345، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا