اخبار گردشگری

ارتقا صنعت گردشگری اصفهان در اولویت برنامه های نوروزی است

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان، ارتقا صنعت گردشگری اصفهان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در برنامه‌های نوروزی است.

لازم به ذکر است که ارتقا این صنعت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در استقبال گردشگران از جاذبه های گردشگری اصفهان داشته باشد.

صبح امروز جلسه‌ای به منظور آمادگی انجام سفرهای نوروزی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و نمایندگان 32 دستگاه اجرایی استان برگزار شد که مهران زینلیان در این جلسه اظهار کرد:

اصفهان همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی بوده و هست.

او در ادامه گفت:

از طرفی محور گردشگری یکی از رویکردهای استان برای توسعه پایدار است از این رو باید بتوانیم از فرصت‌های پیش رو از جمله ایام نوروز نهایت استفاده را ببریم تا ارتقا صنعت گردشگری اصفهان اتفاق بیفتد.

زینلیان در ادامه به نوروز گذشته اشاره کرد و در این خصوص افزود:

اقدامات سفر نوروزی یک بخش کالبدی دارد که شامل اسکان، حمل و نقل، بهداشت و غیره می‌شود که قاعدتاً از اهمیت بسیاری برخوردار است و مسائل این حوزه‌ها باید در سریع‌ترین زمان ممکن و با همکاری میان دستگاه‌ها حل شود.

اظهارات مهران زینلیان درباره ارتقا صنعت گردشگری اصفهان
منبع عکس: ایرنا (عکاس: رسول شجاعی)

وی ادامه داد:

نوروز گذشته مسئولان و مدیران مربوطه شبانه‌روز تلاش کردند تا خاطرات خوبی برای گردشگران و مسافران رقم زده شود. در ایام پیش رو نیز بایستی علاوه‌بر بخش دولتی بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد که در حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، دانشجویی و غیره فعال هستند با تمام توان همکاری کنند تا شاهد نوروزی شاد، ایمن و همراه با خاطرات خوب برای گردشگران باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان خاطرنشان کرد:

بایستی با تمام توان تلاش کنیم تا نوروز با امیدآفرینی، شناخت واقعی دستاوردها و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی همراه باشد.

وی در ادامه عنوان کرد:

با هدف تعیین افق روشن برای مردم محتوای فرهنگی مناسب تهیه و در اختیار گردشگران قرار داده شود. ضمن اینکه خدمت‌رسانی به مسافران را از وظایف خود می‌دانیم این رویکرد مد نظر قرار بگیرد تا تمامی دستگاه‌ها برای نمایان ساختن فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی برنامه داشته باشند.

او در ادامه سخنان خود درباره ارتقا صنعت گردشگری اصفهان یادآور شد:

ورودی استان از نقاط هدف است و باید به صورت ویژه برنامه‌ریزی و ساماندهی یابد تا با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها چهره زیبایی از اصفهان به گردشگران در ورودی‌های استان به نمایش گذاشته شود.

زینلیان افزود:

کمیته ارزیابی و نظارت وظیفه قابل توجهی دارد و لازم است آمار و عملکرد تحلیلی سال گذشته و اقدامات دستگاه‌ها به ستاد منعکس شود تا با نگاهی روشن برای سفرهای نوروزی سال آینده تصمیم‌گیری کنیم.

وی ادامه داد:

در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای بایستی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی تقویت شوند. با محوریت اداره کل راهداری و میراث فرهنگی سمیناری مشخص با حضور مدیران مجتمع‌های رفاهی بین راهی استان برگزار و انتظارات از این مجموعه‌ها مطرح شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان تاکید کرد:

با هدف ارتقای عملکرد این مجموعه‌ها شایسته است رقابتی میان مجتمع‌های رفاهی بین راهی ایجاد شود و جایگاه‌های برتر مورد تقدیر قرار گیرند. طبق مصوبات گذشته مجتمع‌هایی که با رضایتمندی مسافران همراه نباشند، در تخصیص سوخت، تعرفه آب و برق و غیره با محدودیت‌هایی مواجه خواهند شد.

مهران زینلیان اظهار داشت:

قصه‌های ناگفته زیادی در اصفهان وجود دارد که لازم است بنحو مقتضی و با زبان هنر برای مردم عزیزمان بیان گردد. شایسته است بخشی از تولیدات قصه‌های ناگفته به آداب و رسوم و ویژگی‌های خاص شهرستان‌های استان که از این منظر بسیار غنی هستند اختصاص یابد.

او در در ادامه به باغ فدک اشاره کرد و گفت:

باغ فدک به‌عنوان یکی از مراکز مهم اسکان مسافران شناخته می‌شود از این رو بایستی مشکلات سال گذشته این مجموعه مرتفع شود.

وی در پایان سخنان خود درباره ارتقا صنعت گردشگری اصفهان گفت:

اجاره اماکن در ایام نوروز تنها در چارچوب قانون انجام شود و برای حفظ شأن و جایگاه اصفهان از هر عمل غیرقانونی در این مورد جلوگیری و با خاطیان برخورد قضایی شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا