اخبار گردشگری

رامسر، شهر سبز گردشگری شناخته شد

به گفته رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رامسر، رامسر، شهر سبز گردشگری شناخته شد.

نادر سحرخیز در گفت وگو با خبرنگار مهر گفت:

شهر نمونه گردشگری رامسر به لطف بافت تاریخی فرهنگی خود دارای بیش از 100 هکتار فضای سبز شهری است که مانند ریه‌های این شهر زیبا لطافت خاصی به آب و هوای آن داده است.

سحرخیز این مقدار سرانه فضای سبز را به نسبت وسعت در استان مازندران و کشور کم نظیر دانست و بیان داشتند این موهبت به یمن در اختیار داشتن این بافت باارزش شهری همه ساله باعث جذب گردشگران بیشماری از داخل و خارج از کشور به شهرستان رامسر می‌شود.

وی تصریح کرد:

باغ 33 هکتاری رامسر. بلوار تاریخی معلم. موزه فرهنگی شهدای رامسر و مجموعه هتل‌های تاریخی شهر رامسر همگی به وسعت بیش از 100 هکتار برند گردشگری شهرستان نیز شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی رامسر باغ سی و سه هکتاری رامسر را مزرعه‌ای گردشگری در شهر رامسر دانستند و بیان داشتند مهمترین هدف این اداره با همکاری مدیریت شهری احیای دوباره این فضای دل انگیز دانست و اظهار داشتند در این باغ زیبا یک بخش و کلونی جنگل هیرکانی در ضلع غربی باغ وجود دارد که با کمترین توجه می‌تواند موزه تاریخی جنگلی باشد در مرکز باغ بخش طراحی شده باغ که به سبک اروپایی و هم زمان با ساخت هتل قدیم رامسر شکل گرفته که نیاز به توجه دارد و باید بر اساس طرح مرمت و احیای باغ که به تصویب کمیته فنی میراث فرهنگی رسیده زنده شود.

سحرخیز افزود:

ضلع شرقی باغ نیز بر اساس طرح مرمت و احیای باغ و با الگو گرفتن از بخش مرکزی تاریخی طراحی شده و با پاکسازی عوامل مخل موجود به فضایی بی نظیر تبدیل خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پروژه‌های مرمتی بنیاد مستضعفان همانند آبگرم‌های پشت هتل و آمفی تئاتر در حال مرمت و مرمت بنای تاریخی هتل قدیم رامسر که همگی جزو عرصه بافت تاریخی فرهنگی هستند، اشاره کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی رامسر در پایان ضمن تقدیر از مدیریت شهری رامسر در حفاظت از گونه‌های گیاهی باغ بیان کرد:

امروزه با تلاش مدیریت شهری سالانه هزاران درخت از گونه‌های پالم.کاج. شمشاد. مرکبات بر اساس طرح و برنامه کاشته شده و باعث پایداری عناصر گیاهی می‌شود که از بین رفتن این عناصر باعث زیان به بافت تاریخی فرهنگی می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا