اخبار گردشگری

300 تور گردشگری غیرمجاز در کرمانشاه شناسایی شد

به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، 300 تور گردشگری غیرمجاز در کرمانشاه شناسایی شد.

وحید امیری، امروز(30 دی) در نشست با تورگردانان و راهنمایان گردشگری کرمانشاه، از این قشر به عنوان پیشرانان گردشگری استان نام برد و اظهارکرد:

تورگردانان و راهنمایان گردشگری می توانند با معرفی درست و مطلوب استان زمینه ای فراهم کنند که گردشگران در سفرهای بعدی هم کرمانشاه را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

وی افزود:

در حال حاضر 130 تورگردان و راهنمای گردشگری در سطح استان فعالیت می کنند که پاره‌ای از مشکلات پیش روی فعالیت آنها وجود دارد.

معاون گردشگری استان از فعالیت تورهای غیرمجاز به عنوان یکی از این مشکلات نام برد و افزود:

تنها طی امسال نزدیک به 300 تور غیرمجاز را بویژه  در ایام شب یلدا شناسایی کردیم.

وی تاکید کرد:

رویکرد ما در برخورد با تورهای غیرمجاز ساماندهی آنها است، به گونه ای که بتوانیم آنها را دعوت کنیم که در چارچوب قانون فعالیت داشته باشند.

امیری در ادامه با بیان اینکه فعالیت تورگردانان و راهنمایان گردشگری می تواند به تحرک در گردشگری استان کمک کند، افزود:

زمانی که یک رویداد گردشگری را برگزار می کنیم، تورگردان و راهنمایان گردشگری تورهای مختلفی را به استان می آورند و زمینه معرفی استان را فراهم می کنند.

وی خاطرنشان کرد:

طبق برآوردهای انجام شده هر رویداد یا اتفاق گردشگری می تواند زمینه ایجاد 26 شغل را فراهم کند، بنابراین گردشگری می تواند نقش مهمی را در اشتغال استان هم ایجاد کند.

امیری اظهار کرد:

البته موضوع گردشگری یک مسئله فرابخشی است و اگر می خواهیم گردشگری استان رونق پیدا کند، هر دستگاهی نباید به صورت جزیره ای عمل کند.

وی در ادامه در پاسخ به انتقاد جمعی از تورگردانان و راهنمایان گردشگری استان در خصوص ساعت کاری کوتاه اماکن تاریخی استان خصوصا تکیه بیگربیگی و تکیه معاون الملک، گفت:

باتوجه به کمبود نیرو ساعت فعالیت این اماکن تاریخی سابقا طبق ساعات کاری ادارات بود، اما اکنون نیروهای مستقر در این اماکن را دو شیفته کرده ایم و ساعت کاری آنها افزایش پیدا کرده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا