اخبار گردشگری

ممنوع شدن چادرخوابی مسافران در مازندران

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از ممنوع شدن چادرخوابی مسافران در مازندران خبر داد.

حسین ایزدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

چادرخوابی در حاشیه جاده ها، ‌خیابان ها و مناطق جنگلی همواره با معضلات و چالش هایی از جمله سرقت و ناامنی سفر برای افراد به همراه داشته است با توجه به این مسائل این ستاد تصمیم گرفت تا از هرگونه چادرخوابی مسافران در این ایام جلوگیری کند.

وی ادامه داد:‌

با توجه به اینکه ظرفیت مراکز و تاسیسات اقامتی رسمی و غیر رسمی مازندران محدود و جوابگوی حجم زیاد مسافران نیست تصمیم بر این شد تا از ظرفیت اماکن اقامتی دستگاه های اجرایی استان استفاده شود تا شاهد این نباشیم که مسافران بدلیل نداشتن مکانی برای اقامت مبادرت به چادر زدن کنند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران اضافه کرد:

بنا بر این شد تا در جلسه آینده ستاد خدمات سفر استان هر یک از دستگاه های اجرایی ظرفیت اقامتی آماده برای پذیرش مسافران نوروزی اعلام کنند تا ظرفیت های موجود احصا و اطلاع رسانی شود.

وی گفت:

پیش بینی می شود نوروز 1403 همچون سالهای گذشته مسافران زیادی به مازندران بیایند و برای میزبانی و اقامت این حجم مسافر از هم اکنون برنامه ریزی ها در حال انجام است.

به گفته ایزدی در خصوص ممنوعیت چادرخوابی، مسافران نباید در میادین و پارک ها اقدام به چادر زدن کنند و در صورت خاص و ویژه مکان های مشخص شده توسط شهرداری ها این کار را می توانند انجام دهند.

بنا به اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بعد از پشت سرگذاشتن دوره محدودیت کرونایی که منجر به تعطیلی سفرهای نوروزی شده بود از نوروز 1401 با برداشته شدن این محدودیت ها هموطنان از اقصی نقاط کشور بار سفر بستند و در آن سال تعداد مسافرانی که در مازندران اقامت داشتند حدود 15 میلیون نفر اقامت در شب بود.

با اوج گیری سفر، ‌در تعطیلات نوروز امسال نیز 20 میلیون و 331 هزار و 990 نفر شب اقامت مسافران در مازندران ثبت شد که این حجم از سفرهای نوروزی در کشور بی سابقه و حائز اهمیت به شمار می رود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا