اخبار گردشگری

سازماندهی ارائه خدمات به گردشگران کویر مرنجاب

رییس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل از سازماندهی ارائه خدمات به گردشگران کویر مرنجاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر نارضایتی گردشگران از ورود به کویر مرنجاب و همچنین افزایش مبلغ ورودی به این کویر منتشر شده است.

در این پیوند محمدجواد عبدلی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

کویر مرنجاب یکی از مناطق نمونه بین‌المللی گردشگری است که دارای جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی بوده و از جذابیت بالایی برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد:

با توجه به فاصله 45 کیلومتری این منطقه کویری به شهرستان آران و بیدگل و مسیر شنی که برای ورود به منطقه وجود دارد و همچنین نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران در منطقه، از سال  1392 تلاش برای ساماندهی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در منطقه آغاز شد.

وی افزود:

به دلیل وسعت منطقه و سرعت پایین انجام عملیات ساماندهی کویر مرنجاب در کنار حضور گسترده گردشگران در این منطقه و همچنین افزایش هزینه‌هایی همچون تسطیح جاده، نصب تابلوهای راهنما، ایجاد سرویس بهداشتی و نگهداری و نظافت و جمع‌آوری زباله‌ها، در ورودی جاده کویر مرنجاب عوارض ورود دریافت می‌شد که این مبلغ از ابتدای آذرماه سال جاری افزایش پیدا کرد.

عبدلی گفت:

با وجود این، انجام این عمل و دریافت این مبالغ در حیطه اختیارات و شرح وظایف اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و استان نبوده و توسط این اداره‌کل انجام‌نشده است.

عبدلی تصریح کرد:

تلاش‌ها برای ساماندهی خدمات‌رسانی به گردشگران در کویر مرنجاب توسط این اداره و با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی شهرستان در حال انجام است که از نیمه دوم سال جاری این پیشرفت‌ها سرعت گرفته و همچنان در حال اجرا است و امیدواریم تا هر چه سریع‌تر و در کوتاه‌ترین زمان ممکن زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران در منطقه تکمیل شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا