اخبار گردشگری

بهره برداری از اولین هتل سنتی سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان  از بهره برداری از اولین هتل سنتی سیستان و بلوچستان خبر داد.

محمدهادی طهرانی مقدم روز یکشنبه با تبریک روز روستا و عشایر، روستاییان و عشایر را تولیدکنندگان هنر و صنایع‌دستی خواند و افزود:

روستا، مرکز مهر و عاطفه، هنر و تلاش و تولید بوده می‌توان گفت که روستا نقطه آغاز هویت یک منطقه است.

وی با اشاره به منطقه سیستان و روستاهایش آن را نماد تاریخ، فرهنگ، طبیعت و شجاعت با مردمانی مهمان‌نواز، دارای آداب و رسوم ماندگار دانست.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان به مرمت ارگ محمدحسین خان نارویی اشاره کرد و ادامه داد:

این بنا در روستای نمونه هدف گردشگری قلعه‌نو در پنج کیلومتری جاده زهک به زاهدان واقع شده که بیش از 85 درصد مرمت این ارگ کهن و زیبا انجام و در صدد این هستیم پس از تأمین اعتبار و تکمیل مرمت اولین هتل سنتی استان را پس از سال‌ها در این مجموعه به بهره‌برداری برسانیم.

وی بیان کرد:

در روستای هدف گردشگری قلعه‌نو 2 اقامتگاه بومگردی به صورت فعال دایر بوده که در این زمینه ساخت و تکمیل چهار اقامتگاه دیگر با کمک بنیاد علوی در دستورکار قرار گرفته است.

طهرانی مقدم از آغاز پیگیری و ساماندهی روستاهای هدف گردشگری خبر داد و افزود:

یکی دیگر از اقدامات در زمینه گردشگری روستایی و حمایت از صنایع‌دستی، پیگیری ثبت ملی «روستای خواجه احمد» شهرستان زهک به عنوان روستای ملی نساجی سنتی است، همچنین پیگیر معرفی روستای موسی نارویی به عنوان روستای الگوی سوزن‌دوزی و روستای زیارتگاه به عنوان روستای معرق چوب هستیم.

وی ادامه داد:

حضور گردشگران در روستاهای هدف گردشگری یک فرصت برای رونق اشتغال و اقتصاد روستاهاست که باید با برنامه‌ریزی درست از این فرصت به شیوه مفید بهره برد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا