اخبار گردشگری

افتتاح موزه مردم شناسی سرعین

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از افتتاح موزه مردم شناسی سرعین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل روز دوشنبه در آئین افتتاح موزه مردم شناسی شهرستان گردشگرپذیر سرعین گفت:

این موزه به صورت آزمایشی جمع آوری شده و آثار موجود این مجموعه در حوزه مردم‌شناسی است.

علیرضا دباغ عبداللهی افزود:

این مجموعه از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است و برای بازدیدکنندگان جذابیت خوبی دارد.

وی ادامه داد:

این مجموعه توسط داریوش فیاضی جمع‌آوری شده است و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل با صدور مجوزهای لازم و ارائه مشوق‌ها از وی حمایت خواهد کرد.

او افزود:

مجموعه‌داری خصوصی و ایجاد موزه‌های بخش خصوصی مورد حمایت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل است و حمایت‌های لازم از علاقه‌مندان به این حوزه انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا ، در استان اردبیل 17 موزه با موضوعات مختلف اعم از صنایع‌ دستی، مردم‌شناسی، باستان‌شناسی و تخصصی فعال است که 14 مورد آن دولتی ، یک مورد غیردولتی ، یک مورد خصوصی و یکی از موزه‌ها نیز مشارکتی است.

استان اردبیل به خاطر پیشینه غنی تاریخی خود دارای موزه‌های متعددد است که از جمله آنها می‌توان موزه چینی خانه بقعه شیخ‌صفی، موزه سنگ و کتابخانه تخصصی بقعه شیخ‌صفی ، موزه مفاخر دینی ، موزه مردم‌شناسی، موزه صنایع دستی، موزه تاریخ طبیعی در شهر اردبیل و موزه صارم‌السلطنه شهر نمین ، موزه باستان‌شناسی شهر نیر، موزه باستان‌شناسی شهر خلخال و موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر را نام برد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا