اخبار گردشگری

اخذ مجوز احداث تله کابین علی آباد کتول

شهردار علی آباد کتول از اخذ مجوز احداث تله کابین علی آباد کتول با اعتبار اولیه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

 ابوذر اسفندیاری پور عصر امروز یکشنبه 26 فروردین در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد:

بودجه 1402 علی آباد کتول 210 میلیارد بود که 135 میلبارد تومان تحقق یافت و نسبت جاری و عمرانی پنجاه – پنجاه بود.

وی با بیان اینکه بدهی قطعی شهرداری در پایان 1402 حدود 15 میلیارد تومان بود، گفت:

بودجه امسال 228 میلیارد تومان است که 49 درصد عمرانی و 51 درصد امور جاری شهرداری که 68 درصد نسبت به بودجه تحقق یافته سال گذشته شهرداری رشد یافته است.

شهردار علی‌آباد کتول با اشاره به اینکه در سال جدید 10 میلیارد اعتبار برای روشنایی این شهرستان درنظر گرفته شده است، افزود:

برای آسفالت معابر شهری  این شهرستان 1500 تن قیر در نظر گرفته‌ایم.

این مقام مسئول در خصوص روند اجرای پروژه تله کابین علی آباد کتول توضیح داد:

مجوزهای لازم احداث تله‌کابین اخذ شده و روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مراحل پایانی بوده و بزودی شاهد عملیات اجرایی این پروژه شاخص استانی هستیم.

 اسفندیاری‌پور ادامه داد:

با توجه به پیگیری‌های ملی، استانی و شهرستانی و برگزاری جلسات مختلف، مجوزهای لازم زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی در راستای احداث تله‌کابین اخذ شده و با توجه به توافق‌های انجام شده بین شهرداری و شرکت سرمایه‌گذار در 18 شهریورماه سال گذشته، روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین و عملیات اجرایی این پروژه شاخص با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

وی با تاکید اینکه به زودی عملیات اجرایی این پروژه مهم استانی با اعتبار اولیه حدود 700 میلیارد تومان آغاز می‌شود، تصریح کرد:

همه بندهای این توافقنامه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و آنچه در این پروژه برای ما بسیار مهم بوده و اولویت دارد، مباحث زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی است که باید به طور کامل رعایت و اجرا شود.

شهردار علی آباد کتول تعریض محور اصلی شهر علی آباد کتول با اعتبار هفت میلیارد تومان را از اولویت های شهرداری این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: به منظور کسب درآمد پایدار پروژه دو منظوره کردن جایگاه سوخت در این شهر انجام می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا