اخبار گردشگری

شکارچیان آهو در خواف جریمه نقدی شدند

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان خواف، شکارچیان آهو در خواف جریمه نقدی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شهرستان خواف در تشریح این خبر به ایسنا گفت:

چند ماه قبل با وصول گزارش از سوی مأمورین هنگ مرزی سنگان به نزدیکترین اکیپ محیط‌بانان در منطقه حفاظت شده سیرخون شهرستان خواف با موضوع مشاهده تعقیب و گریز آهوان توسط شکارچیان موتورسوار، طی یک عملیات مشترک متهمین در حین فرار از منطقه دستگیر و وسایل نقلیه موتوری آن‌ها توقیف شد.

سعید شفیعیان افزود:

اکنون قاضی دادگاه کیفری خواف با توجه به ماده‌ قانونی ممنوعیت شکار و صید حیوانات از طریق تعقیب موتوری با وجود ناکام بودن شکارچیان در شکار آهوان، به دلیل شروع به انجام جرم مذکور هر کدام  از شکارچیان که دو نفر هستند را به پرداخت 61 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

وی گفت:

ماده 13 قانون شکار و صید که شدیدترین جرائم این قانون را در بر گرفته که مربوط به موضوعاتی از قبیل شکار و صید حیوانات کمیاب و در معرض خطر انقراض، شکار از طریق تعقیب موتوری، شکار پرندگان شکاری پرداخته است که در آن شروع به انجام این جرائم نیز جرم محسوب می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خواف بیان کرد:

در صورت تکرار این تخلف، محکومین علاوه بر جرائم نقدی مقرر به حبس تا  3 سال نیز محکوم خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد:

خراسان رضوی جزو چهار استان اول به جهت جمعیت آهو است که منطقه حفاظت شده سیرخون و شکار ممنوع مرزی خواف از زیستگاه‌های این حیوان زیبای دشتی است.

خواف با یک میلیون هکتار وسعت از وسیع‌ترین عرصه‌های طبیعی در بین شهرستانهای خراسان رضوی برخوردار است و دارای یک منطقه حفاظت شده، یک تالاب ملی و دو منطقه شکار ممنوع است.

عرصه‌های طبیعی خواف از نظر حیات وحش جانوری، زیستگاه گونه‌های تحت حمایتی چون پلنگ ایرانی، قوچ و میش وحشی، آهو، فلامینگو و حواصیل و تعدادی دیگر گونه‌های نادر پرندگان و حیات وحش است.

مرکز شهرستان 160 هزار نفری خواف با 123 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله 267 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا