اخبار گردشگری

انتقال اشیای تاریخی موزه ایران باستان به تبریز

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از انتقال اشیای تاریخی موزه ایران باستان به تبریز خبر داد.

به گزارش ایرنا، احمد حمزه‌زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران، افزود:

در جلسه هماهنگی برای برنامه‌ریزی‌های نمایشگاهی به‌ مناسبت روز جهانی موزه‌ها، انتقال اشیای تاریخی موزه ایران باستان به موزه آذربایجان تبریز مصوب شد و قرار است نمایشگاه مزبور در محل موزه آذربایجان‌ از روز شنبه 29 اردیبهشت و به مدت سه ماه برای بازدید علاقمندان دایر شود.

وی با بیان اینکه امسال ابتکار بسیار زیبایی برای برگزاری نمایشگاه در سراسر ایران به مناسبت روز جهانی موزه‌ها انجام شده است، برگزاری تورهای کودک محور با توجه به شعار «موزه‌داری برای پژوهش و آموزش» را از جمله این برنامه‌ها در آذربایجان‌ شرقی اعلام کرد.

حمزه زاده ادامه داد:

بر همین اساس تعداد یازده استان برای انتقال اموال نفیس موزه ایران باستان انتخاب شده‌اند که آذربایجان‌شرقی با دریافت اشیای نفیس مرتبط با منطقه آذربایجان از جمله چینی‌های آبی و سفید رنگ و سکه‌های ضرب تبریز، میزبان بازدیدکنندگان و علاقمندان در روز جهانی موزه‌ها واقع در موزه آذربایجان خواهد بود.

وی یادآور شد:

در همین نمایشگاه یافته‌های جدید باستان شناسی در تپه چمن لیلان نیز به نمایش گذاشته خواهد شد که مهمترین دستاورد آن تاریخ اکتشاف و بهره‌برداری از فلز مس مربوط به 2 هزار سال قبل‌ است.

حمزه زاده گفت:

با هماهنگی یگان حفاظت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی تمهیدات امنیتی برای حفظ امنیت موزه‌ها در نمایشگاه‌های روز جهانی موزه‌ها در کل استان به عمل خواهد آمد.

به گزارش ایرنا، موزه ملی ایران به‌ عنوان نخستین موزه رسمی کشور بیش از 300 هزار شیء از ادوار مختلف فرهنگی ایران یعنی از دوران پیش از تاریخ تا دوران اسلامی را در خود جای داده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا