با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

بازدید 10 هزار گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان از بازدید 10 هزار گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان خبر داد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، بیشتر از 10 هزار گردشگر در تعطیلات هفته گذشته از بناهای تاریخی اصفهان دیدن کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در این خصوص بیان کرد:

بالغ بر 10 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی استان در ایام سه‌روزه تعطیلات هفته گذشته دیدن کردند.

او ادامه داد:

بر اساس آمارهای موجود، گردشگران چینی همچنان صدرنشین گردشگران خارجی بازدیدکننده از بناهای تاریخی استان اصفهان هستند.

حمیدرضا محققان در ادامه گفت:

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره‌کل استان، تمامی 80 بنای تاریخی و موزه‌های تحت نظارت این اداره‌کل در سطح استان به رغم تعطیلی 3 روز پایان هفته به دلیل گرمای هوا، فعال بود و به گردشگران خدمات‌رسانی می‌کرد.

وی یادآور شد:

با توجه به موج گرمای شدید تابستانی، فعالیت‌ ادارات و نهادهای دولتی،چهارشنبه یازدهم تا پایان روز جمعه سیزدهم مردادماه تعطیل شد، اما بناهای تاریخی و گردشگری تحت نظارت میراث فرهنگی برای خدمت رسانی به گردشگران فعال بود.

او در پایان گفت:

آمارها نشان می‌دهد که در تعطیلات پایان هفته همکاران مستقر در بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان به بیش از 10 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی خدمات‌رسانی کردند.

لازم به ذکر است که استان اصفهان دارای بیشتر از 22 هزار بنای تاریخی است که از این تعداد، 1850 مورد ثبت ملی و 7 مورد ثبت جهانی شده‌اند. این آمار خارق‌العاده سبب شده تا این استان، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا