آخرین اخبار

بازدید 10 هزار گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان از بازدید 10 هزار گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان خبر داد.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، بیشتر از 10 هزار گردشگر در تعطیلات هفته گذشته از بناهای تاریخی اصفهان دیدن کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در این خصوص بیان کرد:

بالغ بر 10 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی استان در ایام سه‌روزه تعطیلات هفته گذشته دیدن کردند.

او ادامه داد:

بر اساس آمارهای موجود، گردشگران چینی همچنان صدرنشین گردشگران خارجی بازدیدکننده از بناهای تاریخی استان اصفهان هستند.

حمیدرضا محققان در ادامه گفت:

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره‌کل استان، تمامی 80 بنای تاریخی و موزه‌های تحت نظارت این اداره‌کل در سطح استان به رغم تعطیلی 3 روز پایان هفته به دلیل گرمای هوا، فعال بود و به گردشگران خدمات‌رسانی می‌کرد.

وی یادآور شد:

با توجه به موج گرمای شدید تابستانی، فعالیت‌ ادارات و نهادهای دولتی،چهارشنبه یازدهم تا پایان روز جمعه سیزدهم مردادماه تعطیل شد، اما بناهای تاریخی و گردشگری تحت نظارت میراث فرهنگی برای خدمت رسانی به گردشگران فعال بود.

او در پایان گفت:

آمارها نشان می‌دهد که در تعطیلات پایان هفته همکاران مستقر در بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان به بیش از 10 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی خدمات‌رسانی کردند.

لازم به ذکر است که استان اصفهان دارای بیشتر از 22 هزار بنای تاریخی است که از این تعداد، 1850 مورد ثبت ملی و 7 مورد ثبت جهانی شده‌اند. این آمار خارق‌العاده سبب شده تا این استان، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی باشد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا