اخبار گردشگری

صدور مجوز 7 طرح گردشگری در چهارمحال و بختیاری

سرپرست اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری از صدور مجوز 7 طرح گردشگری در چهارمحال و بختیاری خبر داد.

ابراهیم شَهرانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد:

برای اجرای این طرح‌ها در شهرستان‌های شهرکرد، کیار، سامان، کوهرنگ، لردگان و فارسان 784 میلیارد و 557 میلیون ریال از سوی بخش خصوصی تامین و هزینه می‌شود.

وی افزود:

با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها شامل مرکز تفریحی و سرگرمی، اقامتگاه بوم‌گردی، هتل و هتل‌آپارتمان زمینه اشتغال افزون‌بر 80 نفر به‌صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

شهرانی تصریح کرد:

پس از تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌های سرمایه‌گذاری 50 هزار و 823 مترمربع عرصه و پنج هزار و 795 مترمربع به زیربناهای تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری افزوده می‌شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال‌جاری تاکنون موافقت اصولی برای یک‌هزار و 153 میلیارد و 913 میلیون ریال سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی در 17 طرح گردشگری در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، سامان، فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ چهارمحال و بختیاری صادر شده است.

با اجرا و بهره‌برداری از این طرح‌ها شامل اقامتگاه بوم‌گردی، مجتمع گردشگری، سفره‌خانه سنتی، اردوگاه گردشگری و هتل‌آپارتمان زمینه اشتغال مستقیم 118 نفر در چهارمحال و بختیاری فراهم و 61 هزار و 756 مترمربع به عرصه‌ها و 12 هزار و 152 مترمربع به زیربناهای تأسیسات گردشگری استان افزوده می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا