اخبار گردشگری

بازدید بیش از 77 میلیون گردشگر از گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان از بازدید بیش از 77 میلیون گردشگر از گیلان در طی 11 ماه خبر داد.

ولی جهانی صبح جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:

همچنین میزان ماندگاری گردشگران طی مدت یادشده در استان ۸۷ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۹۰ نفر- شب اقامت برآورد شده که در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد:

بیشترین وسایل نقلیه ورودی به استان طی این بازه زمانی به ترتیب مربوط به مسیرهای آزاد راه قزوین – رشت، رامسر به چابکسر، گیلوان به منجیل و اردبیل به آستارا بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان روز گذشته در ستاد خدمات سفر که بمناسبت در پیش بودن ماه مبارک رمضان و نوروز 1403 برگزار شد از شهرداران 52 شهر گیلان خواست نسبت به پاکسازی و زیباسازی منظر شهرها در آستانه فصل تازه گردشگری اهتمام داشته باشند.

جهانی وضعیت ساماندهی رستوران ها و مجتمع های بین راهی را خوب اما ناکافی دانست و افزود:

یک هزار غرفه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان در مجتمع های بین راهی ، بناهای تاریخی و راه های استان برپا می شود و ساماندهی تابلوهای معرفی بناهای تاریخی مورد تاکید است.

وی اضافه کرد:

50۰ جشنواره فرهنگی، کشاورزی و میراث ناملموس برای ماه مبارک ماه رمضان و نوروز برنامه ریزی شده است که نخستین آن برنامه پیشواز ماه رمضان با عنوان ” پیشاشو” است.

گیلان دارای سه هزار و 554 واحد تاسیسات گردشگری است که 382 مورد آنها بین‌راهی بوده و بیش از 12 هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا