اخبار گردشگری

مجوز 3 اقامتگاه بوم گردی در ایلام صادر شد

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، مجوز 3 اقامتگاه بوم گردی در ایلام صادر شد.

فرزاد شریفی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، ظهر شنبه 9 دی ماه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت:

برای ۳ واحد اقامتگاه بوم‌گردی در شهرستان‌های چوار (2 واحد) و دره‌شهر (یک واحد) با اشتغال‌زایی 9 نفر مجوز صادر و 4 مجوز دیگر نیز تمدید شده است.

وی افزود:

اقامتگاه‌های بوم‌گردی به جهت احیاء سنن قدیمی، حفظ و نگهداری آثار باستانی و حفاظت از طبیعت در استان در دستور کار بوده و تاکنون 88 اقامتگاه بوم‌گردی در استان فعال شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام ادامه داد:

با ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی علاوه بر جذب گردشگر و فراهم کردن محیط شاد و ایمن برای گردشگران در استان ایلام، موجب ایجاد درآمد برای روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها نیز می‌شود.

وی به شرایط استان ایلام و چهارفصل بودن مناطق آن اشاره و خاطرنشان کرد:

تنوع اقلیمی، این استان را مستعد برای بوم‌گاه‌های متنوعی کرده است و به همین جهت می‌توانیم در صورت گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی فرهنگ غنی و متنوع ایلام و مهمان‌نوازی، احترام به طبیعت، مراسم آئینی و لباس‌های زیبا و سنتی و همچنین سبک‌های متنوع زندگی در اقلیم‌های متفاوت استان را به هم‌وطنان کشور عزیز ایران به نمایش بگذاریم.

وی ادامه داد:

تمام تلاش این اداره‌ کل و مدیریت ارشد استان و سایر دستگاه‌ها برآن است که با جذب گردشگران در استان ایلام علاوه بر معرفی جاذبه‌های گردشگری، به درآمد اقتصادی پایدار برای روستاهای هدف نیز دست یابد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا