اخبار گردشگری

معرفی قبرستان جوی هُرهُر و مشاهیر آن به مردم

نماینده ولی فقیه در استان یزد از معرفی قبرستان جوی هُرهُر و مشاهیر آن به مردم خبر داد.

آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار با مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد و مدیر مجموعه مذهبی تاریخی فرهنگی جوی هُرهُر با اشاره به اقدام ارزشمند این منطقه در مرمت قبرستان تاریخی هُرهُر، گفت:

همت بلند شما و دید وسیع برای بازسازی این مجموعه و معرفی آن به مردم بسیار ارزشمند است و باید علما و مشاهیری که در این مجموعه مدفون هستند با ارائه محتواهای قوی و نشر کتاب به همه معرفی شود.

وی افزود:

بافت تاریخی و ظرفیت‌های اطراف این مجموعه باید با پیوستگی به هم و مرمت‌های اصولی فضای مناسبی را برای استفاده همشهریان فراهم کند و شهرداری منطقه تاریخی این ظرفیت را به شکل بهتری ارائه کند.

«علیرضا نقوی» مدیر منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد نیز در این دیدار با ارائه طرح بهسازی این مجموعه و طرح شهرداری منطقه، تصریح کرد:

این طرح طی سه فاز انجام خواهد شد که فاز اول آن از ابتدای شهریورماه آغاز شده است.

وی افزود:

بهسازی رواق‌ها و آشکارسازی قبور و استحکام بخشی دیوارهای اصلی در حال انجام است و با بهره‌گیری از تخته فولاد اصفهان، تلاش خواهیم کرد تا دانشنامه جوی هرهر و معرفی شخصیت‌های مدفون شده در این محل با تولید محتواها و تدوین زندگینامه علما انجام شود.

نقوی ادامه داد:

مجموعه جوی هُرهُر حلقه اتصال گردشگری معنوی یزد خواهد شد و با آشکارسازی فضاهای بیرونی خیابان به عنوان فضای شهری در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا