با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

افزایش 47 درصدی آمار گردشگران خارجی قشم و هرمز

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش 47 درصدی آمار گردشگران خارجی قشم و هرمز خبر داد.

حمیدرضا محمدحسینی تختی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا، میزان رفت و آمد مسافران از بنادر شرق استان در هشت‌ماهه امسال را 2 میلیون و 366 هزار و 921 نفر مسافر اعلام کرد و افزود:

در این بازه زمانی 12 هزار و 690 مسافر در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه جابه‌جا شدند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان توسعه گردشگری را لازمه پیشرفت اقتصاد دریامحور دانست و افزود:

استفاده از ظرفیت‌های موجود و نیز ارتقای این جایگاه شاخصه مهمی برای جذب گردشگران خارجی، ارزآوری و توسعه اقتصادی کشور خواهد بود.

به گفته محمدحسینی تختی؛ در این بازه زمانی همچنین یک میلیون و 767 هزار و 582 نفر در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزیره قشم و هرمز رفت و آمد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد:

بندر شهید باهنر سومین بندر صادراتی کشور با موقعیت ممتاز جغرافیایی و دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس دارای قابلیت تجاری و مسافری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سفرهای بین‌المللی دریایی از بندر شهید باهنر درحال حاضر فقط به مقصد شارجه امارات و از پایانه بندرلنگه نیز به مقصد دبی امارات انجام می‌شود و طول مدت سفر دریایی از بندرشهید باهنر به شارجه نیز بین 6 تا 12 ساعت در شرایط مطلوب آب و هوایی متغیر است.

بنادر شرق استان هرمزگان با دارا بودن جاذبه‌ای تفریحی و گردشگری همه ساله پذیرای جمعیت زیادی از مسافران و گردشگرانی است که در مسیرهای دریایی این بنادر رفت و آمد می‌کنند.

در حال حاضر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بهره‌گیری از 2 بندر تجاری و مسافری در مرکز و پنج بندر تابعه در شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می‌کند.

با اصلاح و توسعه خدمات بندری هم‌اکنون 90 درصد میوه و تره بار نیز از استان هرمزگان توسط شناورهای فلزی و لندینگ کرافت و با استفاده از کانتینرهای یخچالی به کشورهای حوزه خیلج‌فارس صادر می‌شود.

این بندر همچنین ظرفیت‌های لازم برای صادرات میوه و تره بار به عنوان بزرگترین پایانه صادراتی میوه و تره بار کشور، صادرات میعانات گازی به عنوان تنها پایانه صادرات میعانات گازی، خطوط منظم حمل و نقل دریایی کانتینر یخچالی به بنادر حاشیه خلیج‌فارس و وجود خطوط منظم جابه جایی مسافر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را دارد.

نزدیکی به مراکز خرید، دارای بالاترین استانداردها در خصوص نگهداری، ایمن و امن کالاهای ورودی و خروجی در بندر، نزدیکی به جزایر قشم و هرمز، کمترین فاصله دریایی با بنادر مهم از جمله جبل علی، شارجه و دبی، نزدیکی به صنایع تولیدی و صنعتی، امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ با حداکثر آبخور 11.5 متر از ظرفیت‌ها و مزیت‌های بندرشهید باهنر است.

باتوجه به ظرفیت‌ها و توانمندی بندر شهید باهنر از مهرماه سال 1395 خط مسافری بندرعباس به بندر خصب و همچنین خط تجاری بندر شهیدباهنر به بندر شناص عمان با حضور جمعی از مقامات 2 کشور راه‌اندازی شد.

بنادر شرق هرمزگان شامل شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که هر یک در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های بین‌المللی و داخلی نقش راهبردی دارند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا