اخبار گردشگری

افزایش 47 درصدی آمار گردشگران خارجی قشم و هرمز

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش 47 درصدی آمار گردشگران خارجی قشم و هرمز خبر داد.

حمیدرضا محمدحسینی تختی روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا، میزان رفت و آمد مسافران از بنادر شرق استان در هشت‌ماهه امسال را 2 میلیون و 366 هزار و 921 نفر مسافر اعلام کرد و افزود:

در این بازه زمانی 12 هزار و 690 مسافر در مسیر بین‌المللی بندر شهید باهنر به بندر شارجه جابه‌جا شدند.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان توسعه گردشگری را لازمه پیشرفت اقتصاد دریامحور دانست و افزود:

استفاده از ظرفیت‌های موجود و نیز ارتقای این جایگاه شاخصه مهمی برای جذب گردشگران خارجی، ارزآوری و توسعه اقتصادی کشور خواهد بود.

به گفته محمدحسینی تختی؛ در این بازه زمانی همچنین یک میلیون و 767 هزار و 582 نفر در مسیر دریایی بندر شهید حقانی به جزیره قشم و هرمز رفت و آمد کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد:

بندر شهید باهنر سومین بندر صادراتی کشور با موقعیت ممتاز جغرافیایی و دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس دارای قابلیت تجاری و مسافری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سفرهای بین‌المللی دریایی از بندر شهید باهنر درحال حاضر فقط به مقصد شارجه امارات و از پایانه بندرلنگه نیز به مقصد دبی امارات انجام می‌شود و طول مدت سفر دریایی از بندرشهید باهنر به شارجه نیز بین 6 تا 12 ساعت در شرایط مطلوب آب و هوایی متغیر است.

بنادر شرق استان هرمزگان با دارا بودن جاذبه‌ای تفریحی و گردشگری همه ساله پذیرای جمعیت زیادی از مسافران و گردشگرانی است که در مسیرهای دریایی این بنادر رفت و آمد می‌کنند.

در حال حاضر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بهره‌گیری از 2 بندر تجاری و مسافری در مرکز و پنج بندر تابعه در شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می‌کند.

با اصلاح و توسعه خدمات بندری هم‌اکنون 90 درصد میوه و تره بار نیز از استان هرمزگان توسط شناورهای فلزی و لندینگ کرافت و با استفاده از کانتینرهای یخچالی به کشورهای حوزه خیلج‌فارس صادر می‌شود.

این بندر همچنین ظرفیت‌های لازم برای صادرات میوه و تره بار به عنوان بزرگترین پایانه صادراتی میوه و تره بار کشور، صادرات میعانات گازی به عنوان تنها پایانه صادرات میعانات گازی، خطوط منظم حمل و نقل دریایی کانتینر یخچالی به بنادر حاشیه خلیج‌فارس و وجود خطوط منظم جابه جایی مسافر به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس را دارد.

نزدیکی به مراکز خرید، دارای بالاترین استانداردها در خصوص نگهداری، ایمن و امن کالاهای ورودی و خروجی در بندر، نزدیکی به جزایر قشم و هرمز، کمترین فاصله دریایی با بنادر مهم از جمله جبل علی، شارجه و دبی، نزدیکی به صنایع تولیدی و صنعتی، امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ با حداکثر آبخور 11.5 متر از ظرفیت‌ها و مزیت‌های بندرشهید باهنر است.

باتوجه به ظرفیت‌ها و توانمندی بندر شهید باهنر از مهرماه سال 1395 خط مسافری بندرعباس به بندر خصب و همچنین خط تجاری بندر شهیدباهنر به بندر شناص عمان با حضور جمعی از مقامات 2 کشور راه‌اندازی شد.

بنادر شرق هرمزگان شامل شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره محسوب می‌شوند که هر یک در زمینه فعالیت‌های تجاری و مسافرت‌های بین‌المللی و داخلی نقش راهبردی دارند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا