با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

برگزاری تورهای گردشگری مصر به کجا رسید؟

به گفته رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، تکلیف برگزاری تورهای گردشگری مصر تا ماه آینده مشخص خواهد شد.

نشست خبری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران، پیش از ظهر امروز برگزار شد. در این نشست خبری، حرمت الله رفیعی در خصوص تورهای مصر گفت:

بعد از انقلاب تا کنون مراوده گردشگری با مصر نداشته‌ایم. هیأت‌هایی رفته و برگشته‌اند اما کار اساسی نشده است. پیشنهادی به ما شد که از طریق عراق می‌توانیم به مصر برویم و با متولیان آنها گفتگو کنیم. برای من هم باورش سخت بود که آیا می‌توان کاری کرد یا نه. با نهادهای مختلف مشورت کردم و به تازگی از سفر مصر برگشتم.

او اضافه کرد:

یکی از مقاصد گردشگری مصر شرم الشیخ هست که بیشتر از ساحل استفاده می‌شود البته دیدارهای رسمی هم در آنجا انجام می‌شود. اما برای ایرانی‌ها قاهره جاذبه بیشتری دارد. با این حال در شرم الشیخ جلسه گذاشته و اعلام کردیم که می‌خواهیم از همه اماکن گردشگری مصر بازدید برای ایرانی‌ها انجام شود البته نه تنها شرم الشیخ چون قبلاً گفته بودند امکان بازدید فقط از شرم الشیخ مسیر است.

رفیعی در ادامه بیان کرد:

در شرایط موجود پرواز مستقیم نداریم اما برای سفر به مصر باید به شهر بغداد عراق می‌رفتیم چون کنسولگری نیز در عراق وجود دارد.

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در ادامه سخنان خود درباره برگزاری تورهای گردشگری مصر افزود:

من در این دیدار که با متولیان دولتی مصر انجام شد اعلام کردم اولین پرواز ما به صورت نمادین از تهران به قاهره شروع شود تا اینکه دولت‌ها روابط بهتری برقرار کنند و مستقیماً از ایران ویزا صادر شود. فکر می‌کنم تا یک ماه دیگر تکلیف حضور گردشگران ایرانی در مصر مشخص می‌شود. مصری‌ها دل‌نگرانی‌هایی درباره سفر ایرانی‌ها داشتند. آنها می‌گفتند اگر توری از ایران به مصر انجام می‌شود در شأن جمهوری اسلامی باشد. در واقع ملاحظات دو طرفه است.

وی یادآور شد:

مدیرکل مربوطه وزارت گردشگری مصر در این جلسه حضور داشت. هفته آینده آنها به ایران می‌آیند تا درباره جزئیات بیشتر صحبت کنیم. زمان اولین سفرها بعد هر این جلسه مشخص می‌شود.

او اضافه کرد:

اگر فقط مقصد شرم الشیخ باشد به صلاح نیست چون این سفر گران می‌شود و مقاصد دیگر نیز با بسته‌های ارزان و بهتر وجود دارد. بنابراین همان جا هم گفتم که بهتر است تورها ترکیبی و به شهرهای دیگر نیز باشد. در حال حاضر وارد فرودگاه مصر که می‌شویم ویزای فرودگاهی صادر می‌شود.

رفیعی ادامه داد:

از اول گفته‌ام سفر به مصر باید تهران به قاهره باشد در کنارش شرم الشیخ هم می‌تواند باشد.

وی در پایان گفت:

در کل سفر هوایی به مصر با یک ساعت ترانزیت عراق سه ساعت و نیم طول می‌کشد. هزینه بسته‌های سفر به مصر نیز الان مشخص نیست. در واقع هزینه بسته سفر به هواپیمایی مستقیم بستگی دارد. بنابراین وزارت راه و وزارت خارجه باید مجوز پرواز مستقیم به مصر را بدهند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا