اخبار گردشگری

آموزش رایگان صنایع دستی در روستاهای آبادان

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آبادان از آموزش رایگان صنایع دستی در روستاهای آبادان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سید شمس‌الدین نوربخش غفاری در این خصوص افزود:

در راستای تحقق آموزش رایگان صنایع دستی و ارتقای مهارت‌های آموزشی در روستاها تفاهم‌نامه همکاری بین اداره میراث فرهنگی آبادان با اداره فنی حرفه‌ای این شهرستان و همچنین انجمن دیده‌بان جلگه سبز استان خوزستان منعقد شد.

نوربخش غفاری ادامه داد:

طرح توسعه صنایع دستی در روستاها توسط اداره میراث فرهنگی تهیه شد و برنامه‌های تدوین شده برای آموزش رایگان صنایع دستی در روستاها به زودی اجرا خواهد شد.

او در ادامه به رشته‌های قابل آموزش در روستاها اشاره کرد و گفت:

رشته‌های مربوط به چرم، سفال، حصیربافی، بافتنی‌ها و غیره از رشته‌های مدنظر برای آموزش در روستاها هستند.

سید شمس‌الدین نوربخش غفاری در خصوص آموزش رایگان صنایع دستی در روستاهای آبادان یادآور شد:

آموزش و ایجاد و توسعه اشتغال برای افراد جویای کار در روستاها هدف مشترک ما است و در چارچوب این تفاهم‌نامه می‌توانیم در روستاهای آبادان همکاری موثر و مفیدی برای توسعه صنایع دستی داشته باشیم‌.

لازم به ذکر است که جاروب‌های بافته شده از برگ درختان نخل، کلاه‌های حصیری، بادبزن و خورجین خرما جزو رایج‌ترین صنایع دستی این شهرستان هستند و آموزش رایگان صنایع دستی در روستاهای آبادان می‌تواند این حوزه را رونق بخشد. اگر برای دیدن جاهای دیدنی آبادان راهی این شهرستان شدید، پیشنهاد می‌کنیم که خرید این محصولات را از دست ندهید.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا