اخبار گردشگری

احیای خانه های مسافر شهرستان دنا پس از سه سال

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا، از آغاز احیای خانه های مسافر شهرستان دنا پس از سه سال خبر داد.

افشین بهمنی، امروز دوشنبه در این خصوص اظهار داشت:

خانه‌های مسافر این شهرستان زلزله‌زده واقع در شمال کهگیلویه و بویراحمد پس از سه سال در مسیر احیا و مرمت قرار گرفت.

وی در ادامه به فعالیت بیشتر از 150 خانه مسافر پیش از وقوع زلزله اشاره کرد و گفت:

با بازسازی خانه‌های مناطق زلزله‌زده، این منبع درآمد مردم و زیرساخت رفاهی گردشگران در مسیر رونق دوباره قرار گرفته است.

او ادامه داد:

در سال‌های گذشته شماری از شهروندان مناطق شهری و روستایی دنا، با ورود شمار زیادی مسافر و گردشگر، بخشی از خانه‌های خود را به امکانات مورد نیاز تجهیز و آن را به صورت اجاره در اختیار گردشگران قرار می‌دادند؛ اما پس از زلزله سال 1399 و آسیب به خانه‌های آنان این واحدها غیرفعال شد.

بهمنی افزود:

از اول مهر سال 1401 تاکنون هفت خانه مسافر در شهر سی سخت مرکز شهرستان مجوز فعالیت دریافت کرد و هفت خانه مسافر دیگر در مرحله تشکیل پرونده برای اخذ مجوز هستند.

او در ادامه عنوان کرد:

شماری از شهروندان نیز با وجود بازگشایی خانه‌های مسافر خود پس از زلزله هنوز اقدام به دریافت مجوز نکرده‌اند که از آنان درخواست می‌شود در این خصوص اقدام کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دنا در ادامه اظهارات خود درباره احیای خانه های مسافر شهرستان دنا یادآور شد:

این شهرستان 21 مجموعه تاسیسات گردشگری شامل یک واحد هتل سوئیت، 2 مجتمع اقامتی گردشگری، 4 واحد بوم گردی و 13 اردوگاه‌ گردشگری دارد که پاسخگوی نیاز مسافران به ویژه در فصل تابستان نیست. به همین علت خانه‌های مسافر بخشی از اسکان گردشگران را انجام می‌دهند.

افشین بهمنی ادامه داد:

شهرستان دنا با داشتن چهار روستای هدف گردشگری، یک روستای هدف صنایع دستی، طبیعت بکر و هوای دلپذیر این روزها شاهد ورود گردشگران و مسافران پرشماری است.

او افزوذ:

روستاهای تاریخی و گردشگری خونگاه، کریک، کوخدان، بهرام بیگی، بیاره، منج و سادات محمودی از روستاهای هدف گردشگری و صنایع دستی این شهرستان است.

وی در پایان گفت:

از اوایل خرداد ماه امسال تاکنون بیش از 35 هزار نفر گردشگر از جاذبه‌های دیدنی شهرستان دنا بازدید کرده‌اند.

لازم به ذکر است که در تاریخ 29 بهمن سال 1399، زلزله‌ای به بزرگی 5.6 ریشتر، مرکز شهرستان دنا را لرزاند. بر اثر این زلزله، 3700 واحد مسکونی در این شهرستان آسیب جدی دیدند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا