اخبار گردشگری

افزایش چهار برابری بازدید گردشگران خارجی از خواف

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواف از افزایش چهار برابری بازدید گردشگران خارجی از خواف خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواف “محمود باعقیده” روز شنبه افزود:‌

گردشگران از 11 کشور خارجی شامل روسیه،آلمان، ایتالیا، فرانسه، پرو، عراق، چین، اسپانیا، ژاپن، کرواسی و الجزایر علاوه بر بازدید از جاذبه های تاریخی این شهرستان با اقامت شبانه در بومگردی ها با آداب و رسوم منطقه به خصوص غذاهای محلی، موسیقی و پوشاک سنتی مردم منطقه آشنا شدند.

وی ادامه داد:‌

میانگین سنی گردشگران خارجی طی سال های قبل حدود 50 سال بود که امسال این میزان به 35 سال کاهش یافته که آمار امیدوار کننده‌ای است.

رییس اداره میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری خواف از تخصیص 40 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساختهای گردشگری و مرمت و ساماندهی بناهای تاریخی این شهرستان از محل حقوق دولتی معادن طی همین مدت خبر داد.

باعقیده افزود:‌

با صرف این میزان اعتبار علاوه بر مرمت اضطراری 12 بنای تاریخی،‌ برای تثبیت قسمتی از تزئینات کاشیکاری “غیاثیه”، حفاظت از تزئینات آجرکاری و برق رسانی به مسجد “ملک زوزن” و چاپ 14 هزار برگ بروشور راهنمای گردشگری اقدام شد.

خواف از شهرستان‌های جنوبی استان خراسان رضوی است که با داشتن جاذبه‌های گردشگری متعدد و 450 اثر تاریخی و شناخته شده از ظرفیت‌های مناسبی برای جذب گردشگران و مسافران برخوردار است.

100 مورد از مجموع 450 اثر تاریخی شناسایی شده شهرستان خواف در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

مرکز شهرستان 160 هزار نفری خواف با 123 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در فاصله 267 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا