اخبار گردشگری

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان های غرب کشور

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان های غرب کشور در سنندج افتتاح شد.

پس از طنین انداز شدن موسیقی اقوان ایرانی طی هفته گذشته در سنندج، این هفته نیز دیار فرهن و هنر میزبان صنایع دستی و سوغات استان های غرب کشور است.

به گزارش ایسنا، چهارمین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی و نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور (سوغات و هدایا) با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در سنندج افتتاح شد.

چهارمین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی و نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور (سوغات و هدایا) از روز 16 مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان کردستان در سنندج افتتاح شد و تا 21 مهر ماه جاری نیز ادامه خواهد داشت.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان در حاشیه برپایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه، ششمین نمایشگاه تخصصی است که امسال برپا شده است.

طه سمیعی، با بیان اینکه نمایشگاه تخصصی صنایع دستی غرب کشور با حضور استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان برپا شده است، افزود: این نمایشگاه در قالب 57 غرفه دایر شده و صنایع دستی این استان ها را در معرض نمایش گذاشته است.

وی اظهار کرد: همزمان با این نمایشگاه، جشنواره بزرگ اقوام ایرانی نیز برپا شده و در قالب 75 غرفه سوغات استان های همچون ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اراک، اصفهان و همدان به شهروندان کردستانی عرضه می شود.

فرهاد حامدی، معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کردستان در آئین افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی غرب کشور که با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در این رویداد فرهنگی محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی، سوغات و تولیدات مشاغل خانگی استان‌های کردستان، همدان، ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی در قالب 74 غرفه به میزبانی استان کردستان در شهر سنندج معرفی و عرضه می‌شود.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را ایجاد بستر مناسب و زمینه برای ظهور استعدادها و هنرهای بومی، محلی عنوان کرد و افزود: برگزاری چنین جشنواره و نمایشگاه‌هایی سبب انتقال یک رویداد فرهنگی و زمینه‌ای برای تشویق هنرمندان در تداوم هنرشان محسوب می‌شود.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی کردستان تصریح کرد: اجرای موسیقی اقوام ایران زمین نیز از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

حامدی خاطرنشان کرد: چهارمین جشنواره بزرگ اقوام ایرانی با عنوان «نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی غرب کشور، سوغات و هدایا» تا روز جمعه بیست‌ویکم مهرماه از ساعت 16 الی 21 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان، پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا