اخبار گردشگری

استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی رامسر

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر از استقرار راهنمایان گردشگری در ورودی رامسر خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی مازندران، نادر سحرخیز روز دوشنبه با اشاره به برگزاری تمامی جلسات فرعی مربوط به کمیته‌های تخصصی ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر، گفت:

همکاری و هماهنگی ستاد سفر این شهرستان نشان دهنده عزم جدی مدیریت شهرستان رامسر برای بهره‌برداری از اقتصاد مهم گردشگری است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر ظرفیت اقامتی این شهرستان را مطلوب برشمرد و افزود:

در حال حاضر 130 هزار نفر شب اقامت در رامسر به ثبت رسیده است و تلاش در این شهرستان به ماندگاری بیشتر گردشگران معطوف شده است تا از این اقتصاد پاک بیشتر بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه امکانات و تاسیسات گردشگری شهرستان رامسر این قابلیت را دارد که گردشگران چند روزی به تفریح و تفرج بپردازند، گفت:

بیش از 10 موزه تخصصی شهرستان و همچنین مجموعه شهر سبز رامسر مشتمل بر فروشگاه‌ها، تله کابین و تفریحات دریایی که سالانه حجم زیادی از گردشگران را جذب شهرستان می‌کند، مناطق و محورهای گردشگری جواهرده و جنت رودبار و اشکورات رامسر برای برخورداری از طبیعت بکر و سواحل زیبا با امکانات تفریحات ساحلی و بازارچه صنایع‌دستی شهرستان بخش کوچکی از داشته‌های این شهر زیبا محسوب می‌شود که در نوروز آماده خدمات رسانی به گردشگران است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر همچنین از استقرار کانکس‌های زیبا در ورودی شهرستان از سمت گیلان و تنکابن خبر داد و افزود:

در این واحدها راهنمایان گردشگری مستقر خواهند شد و اطلاعات گردشگری در اختیار مهمانان نوروزی قرار خواهد گرفت.

وی استفاده از امکانات وب گردی را از دیگر برنامه‌های ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر برشمرد و گفت:

مقرر شده است راهنمایان گردشگری در تعدادی از مراکز اطلاع‌رسانی امکان ایجاد فضای وب را مهیا و در اختیار گردشگران نوروزی قرار دهند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رامسر افزود:

همزمان با سال جدید تلاش شده است تعداد هشت هزار بروشور و نقشه راهنمای گردشگری شهرستان چاپ و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

سحرخیز، نصب بنرهای معرفی جاذبه‌های گردشگری و زیرساخت‌های شهرستان و همچنین بازارهای سنتی و واحدهای بوم‌گردی را از دیگر برنامه‌های ستاد خدمات سفر شهرستان رامسر بیان کرد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا