با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

تورهای گردشگری آموزشی در تربیت حیدریه برگزار شد

به گفته رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت‌ حیدریه، تورهای گردشگری آموزشی در تربیت حیدریه برگزار شد.

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تربت حیدریه اظهار کرد:

یکی از نیازهای کنونی حوزه گردشگری، آشنایی دانش‌آموزان با هویت ایرانی و اسلامی است ولی متاسفانه بسیاری از محصلان حتی با پیشنیه تاریخی و میراث فرهنگی خطه خود، بیگانه هستند.

وی بیان کرد:

از ابتدای سال تحصیلی کنونی 9 هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم این شهرستان در دوره آموزشی “گردشگری آموزشی” شرکت کردند.

وی افزود:

علاوه بر اینها تعدادی دانشجو و طلبه نیز در قالب این طرح، ضمن بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری در دوره‌های یاد شده، شرکت کردند.

محمدی تربت‌ حیدریه گفت:

بر این اساس با هماهنگی آموزش و پرورش، ضمن مهیا ساختن زمینه حضور دانش‌آموزان در اماکن تاریخی به منظور آشنایی با پیشینه و هویت تاریخی خود با چگونگی حفظ و مرمت مواریث گذشته نیز آشنا شدند و تورهای گردشگری آموزشی رویکرد جدیدی در صنعت گردشگری است که محبوبیت آنها به ‌سرعت در حال افزایش است.

رییس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی تربت‌ حیدریه با تاکید بر این که گردشگری آموزشی به صورت رایگان انجام می شود افزود:

به جز حوزه شهری، مدارس بخش‌ها و روستاها هم در دستور کار این طرح قرار دارد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا