با ثبت نام در سایت گردشی تاپ و شرکت در لیگ ما، می‌تونید تورهای داخلی و خارجی برنده بشید. این دوره از لیگ گردشی تاپ در تاریخ 15 تیر به پایان می‌رسه. پس همین الان از منو سایت ثبت نام خود را کامل کنید.

اخبار گردشگری

مجوز 4 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای قم صادر شد

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم، مجوز 4 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای قم صادر شد.

علیرضا ارجمندی در این خصوص بیان کرد:

چهار مجوز اقامتگاه بوم گردی در روستاهای دستگرد، نویس، ورجان و کهندان برای رونق گردشگری و ترویج آداب و رسوم محلی صادر شد.

وی افزود:

پرونده 2 متقاضی دیگر نیز در معاونت مربوطه میراث فرهنگی استان قم در حال بررسی است تا ظرف ماه های آینده مجوزها صادر شود و تلاش داریم برای صدور مجوزهای این متقاضیان در کمترین زمان ممکن همکاری لازم صورت گیرد.

او در ادامه گفت:

یکی از عوامل مهم در توسعه صنعت گردشگری توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در سطح استان است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان هرگونه همکاری را با سرمایه گذاران بخشی خصوصی در این خصوص خواهد داشت.

ارجمندی ادامه داد:

اقامتگاه های بوم گردی از جمله مکان های اقامتی و تفریحی هستند که گردشگران می توانند ضمن بازدید از جاذبه های تاریخی و توریستی در منطقه از خدمات غذاهای سنتی، نوشیدنی های محلی و سبک زندگی محلی بهره مند شوند.

وی یادآور شد:

خانه های روستایی و تاریخی بهترین مکان برای تبدیل به اقامتگاه های بوم گردی هستند تا از این طریق بتوان ماندگاری مسافران را ارتقا داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم در ادامه با اشاره به این موضوع که اقامتگاه های بوم گردی دارای استانداردهای گردشگری هستند، عنوان کرد:

براساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی، ضوابطی برای اقامتگاه ها تعریف شده است تا بخش های نظارتی با استناد به آن خدمات ارائه شده را ارزیابی کنند.

او در پایان گفت:

خدماتی که در اقامتگاه های بوم گردی ارائه می شود باید ضمن تامین رفاه حال مسافران، اطلاعات لازم درباره‌ محیط طبیعی و فرهنگی روستاها و مناطق گردشگری را به روش ‌های گوناگون و با استفاده از ظرفیت راهنمایان محلی ارائه کند.

لازم به ذکر است که استان قم دارای 293 واحد اقامتی با ظرفیت 13700 تخت است که شامل هتل، هتل آپارتمان و خانه مسافر می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا