آخرین اخبار

مجوز 4 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای قم صادر شد

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم، مجوز 4 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای قم صادر شد.

علیرضا ارجمندی در این خصوص بیان کرد:

چهار مجوز اقامتگاه بوم گردی در روستاهای دستگرد، نویس، ورجان و کهندان برای رونق گردشگری و ترویج آداب و رسوم محلی صادر شد.

وی افزود:

پرونده 2 متقاضی دیگر نیز در معاونت مربوطه میراث فرهنگی استان قم در حال بررسی است تا ظرف ماه های آینده مجوزها صادر شود و تلاش داریم برای صدور مجوزهای این متقاضیان در کمترین زمان ممکن همکاری لازم صورت گیرد.

او در ادامه گفت:

یکی از عوامل مهم در توسعه صنعت گردشگری توسعه اقامتگاه های سنتی و بوم گردی در سطح استان است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان هرگونه همکاری را با سرمایه گذاران بخشی خصوصی در این خصوص خواهد داشت.

ارجمندی ادامه داد:

اقامتگاه های بوم گردی از جمله مکان های اقامتی و تفریحی هستند که گردشگران می توانند ضمن بازدید از جاذبه های تاریخی و توریستی در منطقه از خدمات غذاهای سنتی، نوشیدنی های محلی و سبک زندگی محلی بهره مند شوند.

وی یادآور شد:

خانه های روستایی و تاریخی بهترین مکان برای تبدیل به اقامتگاه های بوم گردی هستند تا از این طریق بتوان ماندگاری مسافران را ارتقا داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم در ادامه با اشاره به این موضوع که اقامتگاه های بوم گردی دارای استانداردهای گردشگری هستند، عنوان کرد:

براساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی، ضوابطی برای اقامتگاه ها تعریف شده است تا بخش های نظارتی با استناد به آن خدمات ارائه شده را ارزیابی کنند.

او در پایان گفت:

خدماتی که در اقامتگاه های بوم گردی ارائه می شود باید ضمن تامین رفاه حال مسافران، اطلاعات لازم درباره‌ محیط طبیعی و فرهنگی روستاها و مناطق گردشگری را به روش ‌های گوناگون و با استفاده از ظرفیت راهنمایان محلی ارائه کند.

لازم به ذکر است که استان قم دارای 293 واحد اقامتی با ظرفیت 13700 تخت است که شامل هتل، هتل آپارتمان و خانه مسافر می‌شود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا