اخبار گردشگری

پارک اکباتان همدان به عنوان مرکز گردشگری کودکان انتخاب شد

به گفته امیر فتحیان نسب، پارک اکباتان همدان به عنوان مرکز گردشگری کودکان شناخته شد و همدان از این پس می‌تواند مقصد گردشگری کودک باشد.

پارک اکباتان با مساحت 250 هکتار، یکی از جاذبه های گردشگری همدان است و انتخاب آن به عنوان مرکز گردشگری کودکان، می‌تواند توجه گردشگران را بیشتر از قبل به این مجموعه جلب کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان در این خصوص عنوان کرد:

پارک 250 هکتاری اکباتان به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور در نظر گرفته شده و با راه‌اندازی آن همدان به عنوان مقصد گردشگری کودک شناخته می‌شود.

وی در ادامه افزود:

طبق سیاست‌گذاری کلی استان و به ویژه شهرداری همدان، سیاست شهر دوستدار کودک و سرمایه‌گذاری در حوزه کودکان را در پیش گرفته و پایلوت این کار را در پارک اکباتان قرار دادیم.

فتحیان نسب ادامه داد:

این پارک ظرفیت دارد به عنوان مرکز گردشگری کودکان کشور راه‌اندازی و همدان را به عنوان مقصد گردشگری کودک معرفی کند همچنین این اتفاق باعث می‌شود بتوانیم خدمات خوبی به کودکان همدانی و کودکان دیگر شهرها ارائه دهیم.

او تحقق این امر را به مسیر تبدیل شدن همدان به پایلوتی برای خلاقیت کودکان و هم‌افزایی مهارت‌های آنان خواند و گفت:

پارک اکباتان 2000 میلیارد تومان ظرفیت سرمایه‌گذاری دارد که در صورت حضور سرمایه‌گذاران می‌تواند آورده خوبی برای سرمایه‌گذار و شهر همدان داشته باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری همدان در ادامه با اشاره به رقم خوبی که برای تکمیل زیرساخت‌های این پروژه در ودجه سال آینده در نظر گرفته شده، افزود:

در کنار این موضوع سیاست‌گذاری‌های شهر دوستدار کودک نیز مورد تاکید است و مسیر خود را طی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:

اعتقاد داریم هر چقدر در حوزه کودکان سرمایه گذاری انجام شود برای همه شهر بوده و شعار ما این است که شهری که برای بچه‌ها مناسب باشد برای همه اقشار جامعه نیز مناسب خواهد بود.

او در پایان یادآور شد:

تلاش‌های زیادی می‌شود که همدان به شهر دوستدار کودک تبدیل شود و امیدواریم با اقدامات مناسب و تبدیل پارک اکباتان به مرکز گردشگری کودکان، به زودی به این مرحله برسیم.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا