اخبار گردشگری

آبگیری سد تاج امیر دلفان در لرستان

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه از آبگیری سد تاج امیر دلفان در لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عملیات اجرایی این سد سال ۹۵ با کارفرمایی شرکت آب منطقه لرستان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) آغاز ولی سال 97 به سبب نبود اعتبار تعطیل شد ، ساخت دوباره این پروژه در دولت سیزدهم جان تازه‌ای گرفت و اکنون ساختمان سد تکمیل و آبگیری شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان سد تاج امیر در 20 کیلومتری جنوب شرق نورآباد مرکز شهرستان دلفان بر روی رودخانه خاوه احداث و تاکنون برای ساخت آن سه هزار و 400 میلیارد ریال هزینه شده است.

داریوش حسن نژاداظهار داشت:

این سد از نوع خاکی با هسته رسی با طول تاج 225 متر، عرض تاج هشت متر و ارتفاع از پی 50 متر است که توان ذخیره سازی هشت میلیون متر مکعب آب مفید را دارد و با سه کیلومتر طول دریاچه، قابلیت آبی کردن 400 هکتار از اراضی دیم را دارد.

وی ادامه داد:

کنترل سیلاب و روان آبها، رونق گردشگری، مصارف شرب و صنعت از دیگر اهداف ساخت این سد اعلام شده است و با بهره برداری کامل شبکه های آبیاری و زهکشی آن برای 200 نفر شغل ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا بازدید از چند طرح عمرانی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و شرکت در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و گفتگوی دولت و بخش خصوصی از جمله برنامه های سفر یک روزه منظور به لرستان است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا