اخبار گردشگری

منهدم شدن باند حفاران غیرمجاز در ارومیه

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از منهدم شدن باند حفاران غیرمجاز در ارومیه خبر داد.

به‌گزارش ایرنا از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، بهزاد حجابی روز شنبه در این خصوص اظهار کرد:

پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در تپه‌ تاریخی روستای باش‌قلعه و نیز تپه تاریخی قیزقلعه ارومیه، این موضوع به‌صورت نامحسوس و شبانه‌روزی در دستور کار و رصد واحد اطلاعات یگان حفاظت آذربایجان غربی قرار گرفتن.

وی ادامه داد:

بعد از چندین روز کارهای اطلاعاتی، باحمایت‌های همه‌جانبه دستگاه قضایی و پاسگاه نوشین‌شهر، طی 2 عملیات ضربتی توسط واحدهای اطلاعات و عملیات یگان حفاظت، حفاران غیر مجاز حین تحصیل آثار تاریخی و فرهنگی دستگیر شدند.

وی اضافه کرد:

در این 2 عملیات، چهار نفر متهم دستگیر و آلات و ادوات حفاران غیرمجاز از قبیل بیل و کلنگ به همراه 2 دستگاه خودرو سواری و باری از متهمان کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود:

متهمان پس از سیر مراحل قانونی و هماهنگی با ریاست حوزه قضایی مناطق به پاسگاه‌های مربوطه انتقال داده شدند.

به گزارش ایرنا، “باش قلعه” تپه تاریخی به یادگار مانده از دوران اورارتویی است که با قدمتی بیش از 2 هزار سال در شرق ارومیه و حاشیه نگین آبی آذربایجان قرار دارد.

قیز قلعه نیز از جاذبه‌های طبیعت‌گردی ارومیه و جزو معروف ترین کوه های ارومیه است که در ارتفاع یک هزار و 663 متری و در جنوب شرقی ارومیه قرار دارد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا