اخبار گردشگری

ساخت شهربازی در کیانشهر اهواز

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اهواز از ساخت شهربازی در کیانشهر اهواز خبر داد.

صادق کهوازی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در اهواز شهر بازی در حد نام این کلانشهر وجود ندارد، اظهار کرد:

احداث شهر بازی مدرن و پیشرفته در زمینی با مساحت بالغ بر 30 هکتار در کیانشهر در دستور کار است. خوشبختانه این زمین هیچ معارضی ندارد و مراحل نهایی اجرای پروژه در حال انجام است.

وی افزود:

برنامه‌ریزی شده است که یک مجموعه گردشگری و تفریحی به عنوان شهر بازی با مشارکت سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذاران در این منطقه احداث شود. بنابراین مجموعه‌ای از مراکز تفریحی، اقامتی، رستوران‌ها، فضاهای شهر بازی مانند پارک آبی، پارک پرندگان، فضای سبز، فضای دوچرخه‌سواری، فضای بازی‌های کامپیوتری و فضای بازی سنتی شهر بازی احداث خواهد شد.

کهوازی عنوان کرد:

با احداث این مجموعه، خدمات خوبی به شهروندان اهوازی و گردشگران استان‌های همجوار و کشورهای همسایه ارائه می‌شود.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اهواز گفت:

با توجه به اینکه در کشور در صنف احداث شهر بازی سرمایه‌گذارانی که بتوانند مجموعه‌ای به این اندازه بسازند، بسیار کم هستند باید فضای لازم برای سرمایه‌گذاری در این خصوص و تضمین برگشت سرمایه انجام شود تا سرمایه‌گذار حاضر به سرمایه‌گذاری در این زمینه باشد.

وی افزود:

در این خصوص با هلدینگ گردشگری بنیاد مستضعفان که پارک ارم و چند هتل بزرگ را اجرا کرده و در حال کار در زمینه احداث شهربازی است، وارد مذاکره شده‌ایم.

کهوازی بیان کرد:

همچنین در حال حاضر جانمایی اجرای پروژه، برآورد و آماده‌سازی انجام شده است و در حال انجام چند استعلام از جمله از فرودگاه در خصوص ارتفاع چرخ و فلک و حریم هوایی و همچنین از میراث فرهنگی و دستگاه‌های نظامی هستیم.

وی افزود:

هنوز سرمایه‌گذاران و زمان دقیق آغاز اجرای این پروژه مشخص نیست اما امیدواریم به زودی وارد فاز اجرایی شویم. برنامه‌ریزی شده است که این شهربازی در مدت پنج سال اجرا شود اما در همان سال اول می‌توان فاز نخست پروژه را به بهره‌برداری رساند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا