اخبار گردشگری

مشابه سازی کیش در آشوراده مد نظر نیست

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان با اشاره به اخذ مجوزهای لازم برای اجرای طرح‌های گردشگری، مشابه سازی کیش در آشوراده مد نظر نیست.

محمدرضا کنعانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهارکرد:

در خصوص پروژه آشوراده، مشابه‌سازی کیش در این جزیره مد نظر مدیران استان و سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت:

جزیره آشوراده در پناهگاه حیات وحش و ذخیره‌گاه زیست‌کره میانکاله واقع شده و اجرای پروژه‌های گردشگری و طبیعت‌گردی مستلزم رعایت چهارچوب‌های خاص و استانداردهای دقیق است؛ پروژه گردشگری آشوراده را نمی‌توان با مبحث کیش مقایسه کرد.

وی ادامه داد:

پروژه آشوراده دارای دو بخش طبیعت‌گردی و گردشگری است که بخش گردشگری آن در پهنه‌ای 138 هکتاری در مجاورت پناهگاه حیات وحش میانکاله در حریم شهر بندرترکمن پیش‌بینی شده است.

کنعانی بیان کرد:

تمام بارگذای‌های سنگین مانند بازارچه و هتل در سواحل بندرترکمن انجام خواهد شد و گردشگران پس از طی مسافت 2.5 کیلومتری تا جزیره آشوراده از مواهب طبیعی تنها جزیره قابل سکونت در دریای خزر بهره‌مند خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت:

فرایند طبیعت‌‌گردی در داخل جزیره آشوراده در محدوده‌ای به مساحت 22 هکتار انجام می‌شود و با توافق مدیران استان گلستان با شورای عالی شهرسازی و معماری اقامت شبانه از عرصه یاد شده به داخل بافت روستای قدیم آشوراده منتقل شده است.

وی عنوان کرد:

مانایی فرصت اقامت شبانه برای گردشگران در پروژه طبیعت‌گردی آشوراده نقش بسزایی در ارتقای وضع اقتصادی و معیشت جوامع محلی ساکن در محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله در روستای قدیمی آشوراده خواهد داشت.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 4 تعداد کل امتیازات 1

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا