اخبار گردشگری

مهم ترین چالش صنایع دستی، افزایش قیمت مواد اولیه

به گفته مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، مهم ترین چالش صنایع دستی، افزایش قیمت مواد اولیه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهرود، ویدا توحدی، مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی در شهرستان شاهرود اظهار کرد:

مهر اصالت، گونه‌ای از اعطای استاندارد کیفیت و مرغوبیت به محصول صنایع‌دستی است که مصرف‌کننده را نسبت به کیفیت و قیمت محصول مطمئن و هوشیار می‌کند و مانع نگرانی وی بابت تقلب یا عدم کیفیت می‌شود.

وی افزود:

مهر اصالت سبب شده است تا آثار هنرمندان صنایع‌دستی در بخش‌های بسته‌بندی، طراحی و خلاقیت کیفیت بالایی پیدا کنند.

توحدی گفت:

ساختار جدید برگزاری برنامه مهر اصالت ملی مطابق با مناطق استانی بوده که هدف آن تمرکززدایی از ستاد مرکزی است تا توان کارشناسی و داوری تخصصی در این مناطق افزایش پیدا کند.

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود:

این برنامه که به‌واسطه ترکیب استانداردهای مهر اصالت بین‌المللی و تجربیات متخصصان و کارشناسان داخلی قوام‌یافته، توسط داوران تخصصی که برای حوزه خاص صنایع‌دستی ایران آموزش‌دیده‌اند، انجام می‌شود.

وی گفت:

برنامه مهر اصالت ملی که برای تبیین داوری معیارهای خاص صنایع‌دستی و مقدمه‌ای برای آمادگی در برنامه مهر اصالت بین‌المللی شورای جهانی صنایع‌دستی برگزار می‌شود، در شرایط جدید و به اقتضای نیاز روز بازبینی‌ شده است.

توحدی تأکید کرد:

در حال حاضر، تنها متولی بخش صنایع‌دستی و هنرهای دستی در دنیا، سازمان جهانی صنایع‌دستی است و باید تلاش کنیم تا قابلیت‌های کشور و هنرمندان خود را در قالب این سازمان بیش از گذشته معرفی کنیم.

وی افزود:

افزایش قیمت مواد اولیه از مهم‌ترین چالش‌های هنرمندان حوزه صنایع‌دستی است؛ اگرچه صنعتگران و هنرمندان این بخش با چالش‌هایی از این قبیل مواجه هستند؛ اما این موضوع مانعی برای عرضه قابلیت‌ها و استعدادهای هنرمندان نیست و این ظرفیت باید در سطح جهان خود را نشان دهد.

به گزارش فارس؛ برنامه داوری مهر اصالت در سه مرحله استانی، ستادی و ملی برگزار می‌شود و هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی از 27 تا 29 آبان ماه سال جاری به میزبانی استان سمنان در شهرستان شاهرود برای استان‌های تهران، قم، سمنان، مرکزی برگزار شد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا