اخبار گردشگری

بودجه استان اصفهان پاسخگوی راهداری تیران نیست

به گفته رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون، بودجه استان اصفهان پاسخگوی راهداری تیران نیست.

بهنام پاکدامن در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وسعت و حجم بالای راه‌های تیران و کرون، اظهار کرد:

حفظ و نگهداری و توسعه راه‌های این شهرستان به سبب 950 کیلومتر راه همسنگ و حجم بالای ترددها به دلیل ظرفیت گردشگری منطقه و موقعیت جغرافیایی و همچنین تردد ناوگان حمل بار سنگین به واسطه فعالیت شهرک‌های صنعتی حائز اهمیت است.

وی افزود:

با وجود اختصاص بودجه‌های استانی و شهرستانی اما این اعتبارات پاسخگوی نیاز نبوده و به اعتبارات ملی برای نگهداری و ارائه خدمات راهداری هستیم.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون با بیان اینکه حجم بالایی از تردد جاده‌های استان اصفهان در مسیر تیران به داران انجام می‌شود، افزود:

ایمن‌سازی این مسیرهای بیرون شهری برای کاهش حوادث و رضایتمندی رانندگان باید انجام شود و بی‌توجهی به این موضوع خسارت‌های زیادی را به بار می‌آورد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 2 سال گذشته بیش از هزار میلیارد ریال برای احداث، بهسازی، ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی این شهرستان هزینه شده، تصریح کرد:

اقدامات صورت گرفته در افزایش رضایتمندی رانندگان و کاهش حوادث ترافیکی نقش داشته است.

پاکدامن روکش آسفالت، ساخت و تعریض محورها، احداث تقاطع‌های غیر هم‌سطح، احیا و ترمیم خط‌کشی، نصب علائم و حفاظ ایمنی را از جمله اقدامات صورت گرفته برای بهبود وضعیت جاده‌ها و تسهیل تردد مسافران و ناوگان باربری در این شهرستان اعلام کرد.

وی با بیان پروژه‌های روکش آسفالت مسیر کمربندی تیران، سه‌راهی سد چادگان به طرف گردنه سرخ، تیران به سمت سامان، راه‌های روستایی دره بید، کهریزلطفی به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت:

ورودی روستاهای آبگرم، قهریزجان، جاجا، مبارکه ساماندهی شده تا از وقوع تصادفات جلوگیری شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون، اضافه کرد:

روکش آسفالت بیش از 15 کیلومتر از محورهای تیران داران و بلعکس و همچنین دو محور روستایی در شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تعریض و احداث خط سوم جاده نجف‌آباد به تیران به طول بالغ بر 6 کیلومتر مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، خاطرنشان کرد:

اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون برای اجرای این پروژه عملیات زیرسازی، احداث ابنیه، اجرای روکش و خط‌کشی را انجام داد.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا