اخبار گردشگری

زیباسازی گلپایگان با رویکرد گردشگری انجام می شود

شهردار گلپایگان امروز هفدهم بهمن‌ماه سال 1401 در خصوص زیباسازی گلپایگان با رویکرد گردشگری اظهار داشت:

رویکرد اصلی ما در حوزه گردشگری است و تمام اقداماتی که در زمینه زیباسازی انجام می‌دهیم بیشتر با نگاه گردشگری است.

او در ادامه به آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود:

حدود 20 پروژه با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است که بخشی از آن به صورت نمادین افتتاح خواهد شد. همچنین چند پروژه نیز در حال اجرا است و کلنگ زنی ساختمان جدید شهرداری را هم در دست اقدام داریم. در بازدیدهای محله‌ای به همراه اعضای شورای شهر از محله‌های کمتر برخوردار عدالت در ارائه خدمات را سرلوحه کار خود قرار دادیم در این راستا پارک‌هایی در محله‌های مختلف از جمله پارک ملت در محله شهید نوبخت را احداث کردیم.

پیمان شکرزاده ادامه داد:

کلنگ احداث پارکینگ طبقاتی در سال 99 در زمینی به مالکیت شهرداری به مساحت هزار و 700 متر مربع زده شد و از طریق مشارکت مدنی با زیربنایی بالغ بر ۷ هزار متر مربع و اعتباری حدود 60 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی ساخته شد و اکنون آماده بهره‌برداری است. از آنجایی که احداث پارکینگ از نیازهای گلپایگان است امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم پروژه پارکینگ طبقاتی کوچه مسجد حاجی که مساحتی بیشتر از پارکینگ فعلی را دارد با کمک بخش خصوصی آغاز کنیم که این پروژه اکنون در کمیسیون ماده 5 مطرح است.

اظهارات شکرزاده درباره زیباسازی گلپایگان با رویکرد گردشگری
منبع عکس: قدس آنلاین (عکاس: نامشخص)

شکرزاده همچنین عنوان کرد:

در حوزه سرمایه‌گذاری مشکلات زیادی داریم و قطعاً همکاری مسئولان مربوطه در استان می‌تواند مشکلات ما را به حداقل برساند. هرچند که بخشی از مشکلات مربوط به نواقص قانون است که دولت و وزارت کشور رفع آنها را در دست اقدام دارد. باید این واقعیت را بپذیریم که شهرداری‌ها به تنهایی نمی‌توانند پروژه‌های بزرگ را به افتتاح برسانند، چرا که در هزینه‌های روزمره خود می‌مانند و اگر بتوانیم از پتانسیل‌های بخش خصوصی استفاده کنیم سرعت توسعه شهر را چند برابر خواهیم کرد. انتظار می‌رود همه ارکان نظام در خصوص سرمایه‌گذاری نگاه متفاوتی داشته باشند چرا که بدون حضور سرمایه‌گذار نمی‌توانیم توسعه پر شتابی را داشته باشیم.

او در ادامه به هم و غم مسئولان شهرستان در خصوص پتانسیل بخش خصوصی اشاره کرد و گفت:

دفترچه پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری گلپایگان را با 60 پروژه آماده کردیم که با اجرای آن هم خدمات لازم به مردم ارائه شود و هم سرمایه‌گذاران انتفاع لازم را از پروژه‌ها به دست بیاورند.

وی در خصوص زیباسازی گلپایگان با رویکرد گردشگری خاطرنشان کرد:

رویکرد اصلی ما در حوزه گردشگری است و تمام اقداماتی که در زمینه زیباسازی انجام می‌دهیم بیشتر با نگاه گردشگری است ضمن اینکه سند بالادستی استان اصفهان که تنظیم و تدوین شده است، برای گلپایگان، صنعت اول گردشگری است و امیدواریم با همکاری ادارات مختلف شهرستان بتوانیم حوزه گردشگری را فعال کنیم و انتظارات به حقی که شهروندان از توسعه شهر دارند جامه عمل بپوشانیم.

شهردار گلپایگان در پایان گفت:

اگر در سال آینده موانع پیش‌رو در استان حل شود بیش از 300 میلیارد تومان پروژه سرمایه‌گذاری داریم که بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده تمام آن را اجرا کند. در حال تنظیم بودجه سال 1402 هستیم تا بتوانیم برای سال آینده یک نگاه امید آفرینانه برای شهروندان ایجاد کنیم. یک امتیاز بزرگ ما در شهرستان رسانه‌ها هستند، نقد می‌کنند، همراه هستند و مواردی که از چشم ما مغفول می‌ماند را گوشزد می‌کنند و این یک نعمت است.

لازم به ذکر است که زیباسازی گلپایگان با رویکرد گردشگری می‌تواند منجر به رونق گردشگری این شهرستان در ایام نوروز شود و توجه گردشگران زیادی را به سمت گلپایگان جلب کند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا