اخبار گردشگری

دستگیری حفاران غیرمجاز در اردبیل

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از دستگیری حفاران غیرمجاز در اردبیل خبر داد.

سرهنگ ناصر شکری 29 بهمن در جمع خبرنگاران گفت:

با اقدام مشترک یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و یگان حفاظت راه و شهرسازی، افراد سودجو و فرصت طلب که با توجه به شرایط نامساعد آب و هوای استان در حین عملیات حفاری قرار داشتند دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل افزود:

افراد دستگیر شده در این عملیات پنج نفر حفار غیرمجاز به همراه دو دستگاه ماشین‌آلات سنگین بودند که در محدوده شهرستان اردبیل اقدام به حفاری غیرمجاز کرده بودند.

وی ادامه داد:

یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی با همکاری تمامی ظرفیت‌های موجود در استان در حال حفاظت و نگهبانی از آثار تاریخی استان است و حفاران غیرمجاز به همراه ماشین‌آلات توقیف شده در این عملیات به مراجع قضایی تحویل داده شد و برای این مجرمان پرونده قضایی تشکیل شد.

سرهنگ شکری خاطرنشان کرد:

با توجه به تعدد و پراکندگی آثار تاریخی استان برای حفاظت از این آثار نیازمند همراهی و همکاری مردمی هستیم و هم استانی‌های عزیز در صورت مشاهده هرگونه حفاری غیرمجاز می‌توانند از طریق شماره تلفن 09662 در سطح ملی و شماره‌های 33234050 و 33241070 در سطح استانی اخبار و اطلاعات لازم را به یگان حفاظت اداره کل میراث‌فرهنگی اطلاع دهند.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا