اخبار گردشگری

دستگیری 2 حفار غیرمجاز آثار باستانی در مازندران

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از دستگیری 2 حفار غیرمجاز آثار باستانی در مازندران خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، محمدرضا کردان امروز -شنبه- با اعلام این خبر افزود:

بنا بر گزارش پایگاه یگان ‌حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان بهشهر و خبر دریافتی از سوی میراث‌بانان افتخاری مبنی بر حضور افراد ناشناس در منطقه، ماموران یگان حفاظت به ‌همراه عوامل انتظامی با دستور قضایی به محل مورد نظر اعزام و پس از بررسی و صحت و سقم خبر، خودروی اعلام شده شناسایی و پس از بازدید و بررسی از خودروی اعلامی، یک دستگاه فلزیاب کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد:‌

در این‌ رابطه 2 نفر با هویت معلوم دستگیر شدند و پرونده به‌منظور سیر مراحل قانونی تحوبل مراجع ذی‌صلاح قضایی شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران گفت:

طبق قانون، ساخت، خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب و همچنین ورود آن به کشور منوط به اخذ مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی کشور است.

کردان تصریح کرد:

اگر استفاده از دستگاه فلزیاب به‌منظور کشف آثار و اموال تاریخی باشد، برخورد قانونی به عمل خواهد آمد و متخلفان به مراجع قانونی معرفی خواهند شد. در این راستا از همه مردم استان درخواست می‌کنیم در صورت مشاهده هر موردی مراتب را با ستاد خبری یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با شماره تماس 01133391007 در میان بگذارند.

به گزارش ایرنا، مازندران بیش از 2 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی دارد که از این تعداد حدود 800 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا