اخبار گردشگری

اعلام برنامه های موزه بزرگ خراسان برای نوروز

رئیس موزه بزرگ خراسان از اعلام برنامه های موزه بزرگ خراسان برای نوروز و ماه رمضان خبر داد.

علی صفرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره برنامه‌هایی که موزه بزرگ خراسان برای نوروز در نظر دارد، اظهار کرد:

برای نوروز و ماه رمضان برگزاری چند نمایشگاه را در دستور کار داریم که یکی از این نمایشگاه‌ها رونمایی از چهار اثر مکتوب منتسب به نظامی گنجوی در موزه است که از 20 تا 27 اسفند ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد:

با توجه به اینکه ماه رمضان و نوروز با یکدیگر تقارن پیدا کرده‌اند، نمایشگاهی را تحت عنوان هلال نوروزی از 25 اسفند ماه برگزار خواهیم کرد که به معرفی تعدادی از آثار عکاسان به نام که از حرم مطهر عکاسی کرده‌اند، می‌پردازیم و آن‌ها را به نمایش می‌گذاریم.

رئیس موزه بزرگ خراسان بیان کرد:

با توجه به اینکه خراسان بزرگ بسیار فراتر و پهناورتر از این خراسانی بود که سراغ داریم، نمایشگاه دیگری را از ۲۵ اسفند ماه تحت عنوان «خراسان بزرگ» آغاز خواهیم کرد. طرح محتوایی موزه بزرگ خراسان به‌عنوان نخستین موزه استاندارد ایران براساس شناسایی خراسان بزرگ طراحی شده است و ما به این دلیل چنین نمایشگاهی را برگزار خواهیم کرد.

وی گفت:

مجموعه موزه بزرگ خراسان پوشش‌دهنده میراث ملموس و ناملموس شرق ایران و نخستین موزه استاندارد ایران بعد از انقلاب اسلامی است.

رئیس موزه بزرگ خراسان با بیان اینکه نمایشگاهی را از آثار نقاشی یکی از استادان افغانستان در موزه بزرگ خراسان خواهیم داشت که از 25 اسفند ماه تا اواخر فروردین پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود، ادامه داد:

نمایشگاه دست‌افزارهای سنگی جیرفت یکی دیگر از برنامه‌های موزه بزرگ خراسان است و به‌عنوان یکی از تمدن‌ها و پایگاه‌های بسیار باستانی و کهن به معرفی این دست‌افزارها می‌پردازیم.

صفرنژاد با بیان اینکه در موزه بزرگ خراسان به معرفی آداب و مراسم نوروزی استان‌های مختلف می‌پردازیم، بیان کرد:

در پیشنهاد و ارتباطاتی که با کنسولگری کشورهای مسلمان همسایه داشتیم از این کشورها دعوت به میزبانی کردیم تا سفره‌های هفت‌سین نوروزی و سفره‌های افطاری خود را در موزه بزرگ خراسان معرفی کنند. در مکاتباتی که انجام شد منتظر پاسخ آن‌ها هستیم.

وی درباره ساعت فعالیت موزه بزرگ خراسان در نوروز و ماه رمضان، گفت:

ساعت فعالیت موزه بزرگ خراسان از 25 اسفند ماه از ساعت 9 تا 21 خواهد بود و پذیرای بازدیدکنندگان خواهیم بود.

ترتیب ستاره‌های امتیازدهی از راست به چپ می‌باشد.
0 / 5 میانگین امتیازات 0 تعداد کل امتیازات 0

رتبه صفحه شما:

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا